eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Majoros Bence a lengyel Pavel Siruek ellen játszik a 64 közé jutésért a budapesti asztalitenisz-világbajnokság férfi versenyében a Hungexpón 2019. április 23-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Stresszes időszakot küzdött le a legújabb magyar olimpikon

Majoros Bence kvótát szerzett a tokiói játékokra az asztaliteniszezők egyéni olimpiai világselejtezőjén, Dohában.

A 23 éves magyar játékos a torna 2-es táblájának döntőjében 4-1-re verte a belga Florent Lambiet-t, s ezzel megszerezte a négy, Katarban elérhető férfi indulási jog egyikét.

A férfi mezőny 73 indulóját három kieséses táblára sorsolták, a viadal első szakaszában ezek győztesei, azaz összesen hárman szereztek kvótát az idén nyárra halasztott játékokra.

Majoros - aki 15. a kiemelési rangsorban - három sikerrel jutott a fináléba, amelyben ő számított esélyesnek, miután 61. a nemzetközi szövetség (ITTF) aktuális világranglistáján, riválisa, a dohai rangsorban 32. Lambiet pedig a 104. A két játékos egyébként jól ismeri egymást, mert évek óta csapattársak a francia Chartres együttesénél.

A meccs igazolta a várakozásokat, a magyar éljátékos könnyedén hozta az első szettet, majd ugyan a másodikban 7-7-ig fej fej mellett haladtak, a végjátékot ebben is ő bírta jobban. A harmadik játszmában, 6-3-as Majoros-vezetésnél időt kért a belga edző, de ez sem segített tanítványán, mert a hajrában ismét a magyar volt a jobb, s ezzel karnyújtásnyira került a győzelemtől és a kvótától.

A negyedik szettben Majoros kissé kiengedett, így Lambiet szépíteni tudott, de aztán az ötödik felvonásban ismét a magyar irányított. Ugyan 9-6 után a belga 9-8-ra felzárkózott, de ekkor Muskó Péter szövetségi kapitány időt kért, s hatott is a "nyugtató" szó, mert ezután már csak a magyar asztaliteniszező csinált pontot.

Az utolsó labdamenet után kezeit a magasba emelve ünnepelte, hogy készülhet pályafutása első olimpiájára.

"Elsősorban saját magamnak szerettem volna bizonyítani, hogy ott van a helyem Tokióban, és nagyon örülök, hogy sikerült kontrollálni az érzelmeimet, illetve csak a játékra koncentrálni" - mondta az M1 aktuális csatornának Majoros Bence. Hozzátette, nagyon nehéz mérkőzéseken és "stresszes időszakon" van túl, a kvótaszerzéshez pedig sok ember közös munkájára volt szükség.

"Nekem új volt az ilyen jellegű nyomás, korábban ilyet még nem éreztem, de fontos volt, hogy higgadt tudjak maradni" - jelentette ki Majoros, a mérkőzésre visszatekintve pedig úgy vélte, ellenfelének sok gondja akadt a szervák fogadásával, valamint idegesebbnek is tűnt.

"Kulcsmomentum volt, hogy az első szettet Bence meg tudta nyerni, azután pedig folyamatosan azt éreztük, hogy az ellenfélnek egyre inkább fogynak el a lehetőségei és a fegyverei"

- összegzett az M1-nek Muskó Péter. A kapitány hozzátette, az olimpiai selejtező mindig egy "nagyon speciális verseny", amelyen rendre sok meglepetés születik, a legtöbbet pedig azok a játékosok tudják kihozni magukból, akik jobban tudják kezelni az ötkarikás kvóta megszerzésének lehetősége okozta nyomást.

A dohai viadal szerdáig tart, még Szudi Ádám is versenyben van a kvótáért, ő délután folytatja szereplését a vigaszági táblán, amelynek győztese kapja meg az utolsó indulási jogot. A torna második szakaszában csak azok játszhatnak, ugyancsak kieséses rendszerben, akik az elsőben legalább az elődöntőig eljutottak a táblájukon, márpedig Szudi a legjobb négyig jutott a 3-ason.

Magyar részről nők nem szerepeltek az egyéni világselejtezőn, mert a csapat tavaly januárban indulási jogot szerzett Tokióra, és a háromfős válogatott két tagja egyesben is rajthoz állhat majd a japán fővárosban.

Címlapról ajánljuk

Harry hercegi címe bánhatja, hogy állandó amerikai lakos lett

Harry herceg, III. Károly angol király kisebbik fia hivatalosan is felszámolta kapcsolatait Nagy-Britanniával. Így értékelik a szigetországban a lépését, hogy az Egyesült Államokat jelölte meg állandó lakhelyeként. Felmerült, hogy emiatt elveszítheti hercegi címét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×