eur:
409.66
usd:
393.86
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Cristian Romero, az Atalanta (k) és Isco, a Real Madrid játékosa (b) a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a bergamói Gewiss Stadionban 2021. február 24-én.
Nyitókép: MTI/AP/Luca Bruno

"Nem kell NASA-mérnöknek lenned" - kiakadt az olasz edző

Egy kiállítás, egy gól - így értékeltek az Atalanta-Real Madrid BL-nyolcaddöntő után.

Az Atalantát irányító Gian Piero Gasperini szerint a korai kiállítás tönkretette a Real Madrid elleni, szerdai Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőjüket.

Az olaszok szakvezetője szerint Remo Freuler 17. percben kapott piros lapja alapjaiban változtatta meg az összecsapást.

"Nem tudom, egyébként mi lett volna a végeredmény, lehet, hogy teljes létszámmal is veszítünk, de teljesen más, jobb mérkőzés lett volna" - dühöngött a lefújás után Gasperini.

Az olasz edző hozzátette, úgy tűnik, vannak, akik szeretnének mindenféle fizikai kontaktust kiölni a labdarúgásból, meglátása szerint ugyanakkor ez a sportág halálát jelentené.

"Nem lehetnek olyan játékvezetőink, akik soha nem játszottak és nem tudják megmondani a különbséget a szabálytalanság és a kirívó szabálytalanság között. Ha ezt nem értik, más munkát kellene keresniük. Nem kell NASA-mérnöknek lenned, hogy megértsd ezeket a dolgokat. Hihetetlen, ami ma történt" - tette hozzá Gasperini, aki szerint nincs más választásuk, mint nyerni Madridban a március 16-i visszavágón.

A túloldalon sérülés miatt kilenc játékosát nélkülöző Zinedine Zidane Ferland Mendy győztes találatáról elmondta, azt a játékszituációt - kis szöglet után került helyzetbe a francia - edzéseken gyakorolták, más kérdés, hogy nem a védőnek kellett volna lövőhelyzetbe kerülnie.

"Nem volt ma este jó mérkőzésünk, de a legfontosabb az eredmény. Nagyon fontos, hogy idegenben betaláltunk" - fogalmazott a francia szakember. Hozzátette, a betömörülő ellenféllel szemben szinte alig volt területük, de a sok hiányzó ellenére is jól védekeztek, nem adtak lehetőséget az Atalantának a gólszerzésre, és pedig eredményesek tudtak lenni.

Címlapról ajánljuk
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Az FTC olimpiai bajnok úszója úgy véli, ő és Betlehem Dávid is bebizonyította idén, hogy a stábjuk által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak. Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: sokat számított, hogy ebben az évben egy rövidebb periódustól eltekintve elkerülték a betegségek, a párizsi olimpia nehezített körülményeire pedig jól felkészültek, így nem érhették meglepetések a francia fővárosban.
VIDEÓ
Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Miközben a mesterséges intelligencia (AI) szédítő gyorsasággal válik a mindennapjaink részévé – elég csak a ChatGPT-re vagy az önvezető autókra gondolni –, addig a háttérben egyre nagyobb problémát jelent az adatközpontok és a chipek gyártásának óriási energiaigénye. Az AI alapú rendszerek már ma is jelentős mennyiségű villamosenergiát fogyasztanak, és az előrejelzések szerint ez a szám a következő években akár meg is duplázódhat. Mindez ráadásul egybeesik azzal, hogy globálisan egyre több terület – a közlekedéstől kezdve a fűtésen át számos ipari folyamatig – elektrifikálódik. A helyzet egyszerre vet fel technológiai és energetikai kérdéseket: miként lehet biztosítani azt, hogy az adatközpontok energiaigénye fenntartható módon legyen kielégítve, és ne járjon drámai mértékű szén-dioxid-kibocsátás növekedéssel? A megújuló energiaforrások mellett egyre többen szorgalmazzák az atomenergia újbóli előtérbe helyezését, miközben a fosszilis energiahordozók sok országban továbbra is a szükségszerű megoldást jelentik. Ebben az energiapiaci küzdelemben ráadásul nemcsak a környezeti, hanem a geopolitikai és biztonsági szempontok is kulcsfontosságúak. A tét óriási: a mesterséges intelligenciával átitatott modern társadalom működtetése és a klímacélok jövője egyre szorosabban függ egymástól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 12:36
×
×
×
×