eur:
411.21
usd:
392.59
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pxhere

Tisztújítás jön a hárommiliárdos adósság után a teniszszövetségben

Juhász Gábor sportági főtitkár egy rendkívüli küldöttgyűlés után is megtartaná az állását; csak két hete tudták meg, a számok nyelvén mekkora a baj a Magyar Tenisz Szövetségnél.

Rendkívüli tisztújító közgyűlést kell tartania a Magyar Tenisz Szövetségnek, miután az elnök és az alelnök kivételével minden elnökségi tag lemondott. A szervezet néhány hete bő 3,5 milliárd forintos konszolidációs támogatást kért a sportért felelős államtitkárságtól.

Juhász Gábor, a sportági szövetség főtitkára az InfoRádióban elmondta, az óriási hiánynak több oka is van: szponzori bevételek estek ki, egyes tervezett állami támogatásokról le kellett mondani, illetve helytelen elszámolások következtében vissza is kellett fizetni, és "voltak hibás döntések" is, amelyek pénzbe kerültek a teniszszövetségnek.

Juhász Gábor február óta főtitkár – Richter Attilát váltotta –, előtte sportigazgatóként tevékenykedett a szövetségben, így a mutogatás helyett amondó, a belső vizsgálat ki fogja deríteni, ki felelős a hibás döntésekért.

Feljelentés azért nem született eddig, mert ha ezek az ügyek bírósági szakaszba kerülnek, akkor – Juhász Gábor szavai szerint – a teniszszövetség "várhatna a konszolidációra", közben viszont tisztában van vele, hogy már csak a hiány nagyságrendje miatt is akár "állampolgári kötelesség is lehetne" ilyen helyzetben feljelentést tenni.

Az elnökség a tartozás nagyságrendjéről csak két hete értesült, mert március 11-én bíztak meg egy pénzügyi biztost, aki április 21-én fejezte be a vizsgálatát. Akkor, a tartozás ismeretében küldték el a konszolidációs kérelmet az Emberi Erőforrások Minisztériumának, de a szövetség elnöksége csak ez után kapott teljes tájékoztatást.

A minisztérium most tételes elszámolást vár, de ez már kész is van, hiszen az beküldött elszámolásban tételesen szerepel minden, amit kér.

Az öt elnökségi tag borítékolható lemondását kommentálva elmondta, most egy 280 résztvevős tisztújító közgyűlés jöhet, amit a jelen járványhelyzetben is meg lehet tartani, bár nem lesz egyszerű. Az egyelőre nem tudni, hogy bárki is újraindulna az elnökség tagjai közül, de Juhász Gábor továbbra is szívesen maradna a teniszszövetség vezetésében.

Juhász Gábor bízik benne, hogy a sportállamtitkársággal meg tudnak állapodni, és a tartozások kifizetése reményei szerint június 30-ig megkezdődhet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×