eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Vagyonokat költöttek a fociklubok játékosvásárlásra tavaly

Az angol labdarúgóklubok költötték a legtöbb pénzt játékosvásárlásra tavaly a nemzetközi szövetség (FIFA) jelentése szerint.

A kedden nyilvánosságra hozott összesítésből kiderült, hogy világszerte 6,37 milliárd dollárt fordítottak erősítésre a klubok, ez 33 százalékkal több, mint 2016-ban.

Az angol klubok nettó 988 millió dollárt költöttek, Romelu Lukaku például 105,5 millióért igazolt az Evertontól a Manchester Unitedhez, Álvaro Moratát pedig 84,5 millióért vásárolta meg a Chelsea a Real Madridtól.

Tavaly nyáron ismét megdőlt a világcsúcs, hiszen Neymarért 222 millió eurót (263 millió dollár) fizetett a Paris Saint-Germain az FC Barcelonának. Az összeg nagyjából a duplája volt a korábbi rekordnak, amelyet Paul Pogba tartott. A francia középpályás 126 millió dollárért szerződött a Juventustól a Manchester Unitedhez 2016-ban.

A jelentés megemlíti, hogy a kiadások növekedése a klubok viszonylag kis csoportjának köszönhető, ugyanis a teljes összeg több mint kétharmadát 13 ország ötven klubja költötte el.

Az ötven legdrágább játékos-igazolás átlaga 35,2 millió dollárról 48,4 millióra nőtt. Az összefoglalóból az is kiderült, hogy a 15 624 átigazolásnak csupán alig több mint 15 százaléka járt pénzmozgással.

A játékos-menedzsereknek 2016-ban 387 millió dollárt, tavaly viszont már 447 milliót fizettek világszerte, utóbbiból az angol klubok 125,7 millióval vették ki a részüket.

Nemzetiség szerint a brazil labdarúgók a legnépszerűbbek külföldön, ugyanis 1755 játékosuk váltott csapatot, ebben az ország 254 klubja volt érintett.

A spanyol klubok kapták a legtöbb pénzt (840,4 millió dollár), a legmagasabb nettó bevételre pedig a portugálok tettek szert (707,5 millió dollár).

A jelentés a FIFA 211 tagszövetsége és több mint hétezer profi klub adatai alapján készült.

Címlapról ajánljuk
Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Sokkal több a megműveletlen hazai szőlőterület, mint a korábbi években. A probléma mára a nagy hagyományokkal és presztízzsel rendelkező borvidékeket is elérte. Az Agrárszektor főszerkesztője azt mondta az InfoRádióban, hogy folyamatosan romlik a munkaerő minősége is, miközben egyre több gazdaság veszteséges, így valószínűleg nehéz évek várnak a magyar borágazatra.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×