Az örökös bajnoknő életútját méltatva hangoztatta, hogy minden idők legjobb magyar női teniszezője csaknem egy évtizeden át őrizte helyét a világ legjobbjai között, s 1958-ban, amikor eddigi egyetlen magyar játékosként megnyerte a párizsi nemzetközi bajnokság női egyesét , az évben második volt a világranglistán. Visszavonulása után, mint a Vasas család köztiszteletben álló személyisége előbb a tenisz szakosztály vezetője, majd elnöke volt.
- Szeretett édesanyám, Körmöczy Zsuzsi örökös teniszbajnoknő emlékére alapított örökös vándordíjat minden esztendőben a legjobb tizenhatodik évében járó teniszezőnek ítéljük oda arra emlékezve, hogy édesanyám 1940 augusztus 26-án, tizenhatodik születésnapján nyerte első magyar bajnokságát - mondta a vándordíj névadójának lánya, majd hozzátette- Kívánjuk az idei díjazottnak, Müller Rékának is, hogy édesanyámhoz hasonló szorgalommal és kitartással készüljön és az eddigieknél is sikeresebben képviselhesse az ország színeit.
A kitüntetett: Müller Réka, az MTK játékosa az U16-os Eb harmadik helyezettje
Iker fivérével, Gergővel együtt 9 éves korában a METRO RSC pályáin, Ladó Antal irányításával ismerkedett meg a teniszsporttal. Első sikereként egyesben döntőt játszott, s a párost megnyerte Székesfehérvárott a 12 éven aluliak között, majd az U14-es korosztályban bajnokságot nyert. A Sávolt Teniszakadémia játékosaként győzött újabb versenyeken, s eddigi legnagyobb sikereként 3. lett az U16-os Európa-bajnokságon.
Ez évtől az MTK szakosztályában, Krocskó József irányításával végzi edzéseit, aki tanítványának erőteljes, balkezes tenyeresei mellett adogatását és fonákját igyekszik tovább javítani. Az ELTE Radnóti Miklós gimnáziumban egy vizsgája hiányzik a tizedik osztály befejezéséhez. Az ifjú bajnoknő szorgalma, rendkívüli akaraterővel párosul.