A firenzei Szent Márk-kolostor oltárképe, amelyet 1439-ben festett Fra Angelico szerzetes, az olasz reneszánsz egyik kiemelkedő alkotása. A napóleoni háborúk idején darabjaira szedték, és részei szétszóródtak a világban.
A központi táblát körülvevő nyolc kis kép közül hat később előkerült, de ennek a két képnek a holléte a művészettörténet egyik nagy rejtélye maradt, egészen nem sokkal ezelőttig.
A rejtélyt végül Jean Preston egy családi barátja, a Bristoli Egyetem művészettörténeti tanszékének volt vezetője oldotta meg, aki az idős hölgy halála előtt nem sokkal egy látogatásakor felismerte a képeket.
"Több éve ismertem már a tulajdonost. Tudta, hogy kivételes festményekről van szó, de fogalma sem volt róla mik is azok valójában. Amikor elmondtam neki, örült, hogy beigazolódott: jó szeme van a művészethez" - emlékezett vissza Michael Liversidge, hozzátéve: jó érzés, hogy Jean Preston még halála előtt megtudta, micsoda kincseket őrzött házában.
Jean Preston, aki a középkori kéziratok szakértője volt, még a '60-as években, az Egyesült Államokban vette a két, fára festett képet édesapjának. Halála után megörökölte, és a vendégszobában tartotta őket a falon.
Bár a szakértők szerint értékük meghaladja az 1 millió fontot, hamarosan kiderül, pontosan mennyit is adnak érte. Jean Preston örökösei ugyanis jövő márciusban árverésre bocsátják Fra Angelico mesterművének ezen két darabját.
Donald Trump bejelentette az első durva vámintézkedéseket