A zeneszerző John Williams-et (A cápa, Star Wars, E.T. - a földönkívüli, Indiana Jones, Jurassic Park, Harry Potter, stb.), eddig 45 alkalommal jelöltek Oscar-díjra (ebből ötször nyert is). Most egyszerre két jelölést is kapott egy kategórián belül (a München, és az Egy gésa emlékiratai filmzenéjéért).
A zeneszerző az élő művészek közül csúcstartó a jelölések számát iletően, nála többször csak a néhai Walt Disneyt jelölték.
Az idei díjátadó egyik legnagyobb díjhalmozója Woody Allen, akinek rendezéseit és forgatókönyveit eddig tizenkétszer jelölték Oscar-díjra, bár ebből ezidáig csak háromszor nyerte el az elismerést. (Ráadásul kettőt át sem vett.)
Steven Spielberg-et most jelöltek negyedszer Oscar-ra, és az eddigi három jelöléséből kettőt győzelemre is váltott.
Az Oscar-díjak történetében két film kapott 14 Oscar-jelölést: az 1950-ben forgatott, Bette Davis, és Marilyn Monroe nevével fémjelzett Mindent Éváról, amely végül "csak" hat szobrocskát vihetett haza; és a Titanic, amely 11 Oscar-díjat nyert.
A Titanic ezzel a Ben-Hur-ral (12 jelölésből 11 díj), és a Gyűrük ura - A király visszatér-rel (mind a 11 jelölést díjra váltva!) a legsikeresebb filmnek számít a Filmakadémia díjkiosztóin.
Tizenhárom jelöléssel büszkélkedhet többek között az Elfújta a szél (8 Oscar-díj), a Szerelmes Shakespeare (7 Oscar-díj), a Chicago (6 Oscar-díj), a Forrest Gump (6 Oscar-díj), a Mary Poppins (5 Oscar-díj), és A Gyűrűk ura - A gyűrű szövetsége (4 Oscar-díj).
Tizenháromszor jelölték a Filmakadémia díjára Meryl Streep-et, aki ebből "mindössze" kétszer vehette át az aranyszobrocskát. Jobb az átlaga Jack Nicholson-nak, akit 12-szer jelöltek, és ebből három szobrot haza is vihetett.
Az Oscar-díjak egyik legnagyobb vesztese Richard Burton, akit hétszer jelöltek, de egyetlen egyszer sem sikerült nyernie.
Megjöttek az adatok a koreai veszteségekről, közben Kijevet könyörtelen dróntámadás érte