eur:
407.55
usd:
357.73
bux:
0
2025. április 19. szombat Emma
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének első ülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. február 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Súlyos beismerést tett Donald Trump

Az egész világot megdöbbentette, amikor az amerikai elnök és az ukrán államfő a televízió nyilvánossága előtt folytatott éles vitát egymással.

Az ukrán–amerikai kapcsolatok heves és látványos megromlása súlyos csapás volt Kijevnek. Donald Trump ugyanis a vitát követően azonnal leállított minden katonai segélyt, és még azt is megtiltotta, hogy az amerikai hírszerzés információkkal segítse az oroszokkal harcoló ukrán csapatokat.

Aztán pár nappal később az elnök, amilyen hirtelen beszüntette, olyan sebesen újra is indított a segélyszállítmányokat, és természetesen a felderítési adatok átadását is engedélyezte. Már ekkor gyanítani lehetett, hogy azon a bizonyos megbeszélésen

Donald Trump csak erőt akart mutatni Volodimir Zelenszkijnek.

Ezt most maga az amerikai elnök is elismerte egy újságírókkal folytatott beszélgetésen – írja az Ukrainska Pravda kijevi újság. Trump a sajtóbeszélgetésen azt állította, hogy a katonai támogatás pár napos felfüggesztése érdemben nem befolyásolta az ukrán hadsereg harcképességét, ellenben határozott és kemény üzenet volt a kijevi vezetés számára.

„Rá kellett kényszerítenünk az ukránokat arra, hogy helyesen cselekedjenek és ez nem volt könnyű. Ebből az erőfeszítésünkből kaphattak egy kis ízelítőt a Fehér házi közvetítést követő tévénézők is. De úgy gondolom, hogy most már az ukránok is a helyes úton járnak. Tűzszünetet, majd békemegállapodást akarunk elérni” – közölte Trump elnök.

Ezt követően arról kezdett beszélni, hogy milyen sok ember halt már meg ebben a háborúban és ő igenis jót tesz az ukránokkal. Amikor az újságírók azt kérdezték, hogy az elnök szerint milyen hatása lehetett a katonai segélyek és a hírszerzési információk visszatartásának, Trump igyekezett nyugtatni a kedélyeket. Azt mondta, hogy ezeknek semmilyen káros következménye sem volt az ukránokra nézve, mit több még inkább jót is tett velük.

„Szerintem értékelték a döntéseimet és megértették, hogy milyen következményei lesznek annak, ha rosszul cselekszenek, hiszen még több ember fog meghalni”

– hangsúlyozta Donald Trump.

Majd hozzá tette: „Márpedig ha én azt látom, hogy valaki olyat tesz, ami emberéletekbe kerül, akkor tennem kell valamit. Csakis ezért avatkozom Oroszország és Ukrajna háborújába. Ott sok ember hal meg, és én életeket akarok menteni."

Címlapról ajánljuk

Magyarországra is jutott a döbbenetes kocsikból

Amerikából behozott, balesetekben megsérült autókat értékesített Európában az a litván vezetésű nemzetközi bűnözői csoport, melynek tagjait egy több európai országra, köztük Magyarországra is kiterjedő rendőrségi akció során állítottak elő szerdán - közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
Boldogság vagy boldogulás: az iskolaválasztás dilemmái kisvárosi környezetben

Boldogság vagy boldogulás: az iskolaválasztás dilemmái kisvárosi környezetben

Tél és koratavasz a lázas iskolakeresés időszaka: a megfelelő pedagógus, osztály vagy intézmény kiválasztása maga mögé utasít minden egyéb témát nem csak a játszótéri, hanem különféle szülői Facebook-csoportok beszélgetéseiben is. Nem csak Magyarországon lett azonban az iskolaválasztás ekkora téttel bíró döntés, a nemzetközi szakirodalom számos ország példáján mutatja be Kínától Anglián át Romániáig, hogy a szülők felfokozott döntési helyzetbe kerültek. De vajon miért lett ekkora tétje az iskolaválasztásnak? Milyen dilemmákkal küzdenek a szülők döntésük során? A választás dilemmája vajon privilégium vagy olyan kényszer, amely a társadalom széles rétegeit érinti? A választás kényszere hogyan jelenik meg a különböző társadalmi csoportoknál?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×