eur:
410.38
usd:
389.66
bux:
79333.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
A nemzeti gárda katonái a törvényhozás washingtoni épülete, a Capitolium előtt 2021. január 13-án. Joe Biden megválasztott amerikai elnök január 20-i beiktatási ünnepségének zavartalanságát legalább 20 ezer nemzeti gárdista biztosítja, miután január 6-án Donald Trump hivatalából távozó elnök támogatói erőszakkal behatoltak a Capitoliumba.
Nyitókép: MTI/EPA/Samuel Corum

A Nemzeti Gárda "már készen áll" az amerikai elnökválasztásra

A Nemzeti Gárda katonáit hétfőtől csütörtökig helyezik készenlétbe az Egyesült Államok északnyugati részén fekvő államban. Jay Inslee kormányzó közleményében azt írta: az intézkedést három korábbi incidens miatt ítélték szükségesnek.

Elővigyázatosságból készültségbe helyezték a Nemzeti Gárda egy részét Washington szövetségi államban helyi idő szerint pénteken, készülve arra, hogy esetleg zavargások törhetnek ki a jövő keddi választásokkal összefüggésben.

A Nemzeti Gárda katonáit hétfőtől csütörtökig helyezik készenlétbe az Egyesült Államok északnyugati részén fekvő államban. Jay Inslee kormányzó közleményében azt írta: az intézkedést három korábbi incidens miatt ítélték szükségesnek, illetve utalt arra is, hogy a belbiztonsági minisztérium az egész országra figyelmeztetést adott ki a választási infrastruktúrát érintő fenyegetések miatt.

A hét elején a Washington állambeli Vancouverben felgyújtottak egy szavazóurnát, amelyet a korai szavazáshoz használtak, az eset miatt több száz voksot meg kellett semmisíteni. Hasonló incidens történt az Oregon állambeli Portlandben is.

November 5-én, kedden elnökválasztást tartanak az Egyesült Államokban, továbbá újraválasztják a 435 tagú képviselőházat és a 100 tagú szenátus egyharmadát, valamint 11 államban kormányzót is választanak. A választás napját megelőző napokban lehetőség van korai voksolásra, ennek keretében már több tízmillióan leadták szavazatukat.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá
videó

Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá

Újra működésbe lépett Izlandon egy, a fővároshoz közeli tűzhányó, 2021 óta tizedszer, tavaly december óta pedig hetedszer. Az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatója az InfoRádióban elmondta: mindössze háromnegyed órával a kitörés megindulása előtt vették észre a szakemberek az első gyanús jeleket, de szerencsére még időben sikerült kitelepíteni a lakosokat Grindavíkból.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24-csoport alapító-tulajdonosa
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedik. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×