eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Ukrán katona Igla rakétavetővel az orosz erők által ostromlott kelet-ukrajnai Bahmutban 2023. május 4-én.
Nyitókép: MTI/AP/Roman Chop

Peking kész egyeztetni és együttműködni Moszkvával

Peking továbbra is kész előmozdítani az ukrajnai háború lezárására irányuló békemegbeszéléseket, illetve az indiai-kínai kapcsolatok helyreállítására törekszik a kínai külügyi tárca pénteki közleménye szerint.

Csin Kang tárcavezető Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel is egyeztetett csütörtökön, a Sanghaji Együttműködési Szervezet Goában tartott külügyminiszteri találkozójának margóján - tudatta a minisztérium.

A megbeszélésen a kínai tárcavezető azt mondta, Peking kész egyeztetni és együttműködni Moszkvával annak érdekében, hogy kézzelfogható megoldást találjanak az ukrajnai háború politikai úton történő lezárására.

Kína áprilisban tette közzé saját béketervét az Ukrajna elleni háború megoldására.

Csin Kang Goában Szubrahmanjam Dzsaisankar indiai külügyminiszterrel is egyeztetett, akinek leszögezte, Kína szeretné helyreállítani a Peking és Újdelhi közötti jó viszonyt és mélyíteni az együttműködést régiós, illetve nemzetközi ügyekben.

India és Kína kapcsolatai 2020 óta romlottak meg, a két országot elválasztó, a himalájai térségben lévő határon a katonák többször összecsaptak.

A világ leghosszabb - 3340 kilométeres - határvonalán osztozó Kína és India között több évtizedes a határvita, rendezését éveken át húzódó tárgyalásokkal sem tudták elérni.

A kínai külügyminiszter csütörtökön arról biztosította indiai kollégáját, hogy a határmenti térségben a helyzet "általában véve stabil".

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Donald Trump elnök gazdasági protekcionizmusra épülő kereskedelempolitikája miatt aggódnak Brüsszelben: az EU-t és annak tagállamait súlyos gazdasági veszteségek fenyegethetik, ha Trump második elnöksége alatt bevezeti az általa ígért magas vámokat. A vámszankciók nemcsak az európai exportőröket, különösen a német autóipart érinthetik érzékenyen, hanem az EU belső egységét is próbára tehetik. A kontinens vezetői bíznak abban, hogy tárgyalóasztal mellett beszélhetik le Trumpot a terveiről. A tárgyalói küldött Trump valamely európai partnere lehetne: brüsszeli tisztviselők szerint bár az Orbán-kormány kézenfekvő megoldás lehetne, az uniós–magyar konfliktusok miatt mégis inkább Giorgia Meloni olasz miniszterelnök lehet a befutó.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×