eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Elon Musk, a Tesla Motors amerikai elektromosjármű-gyártó és a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat vezérigazgatója látogatást tesz a Tesla Gigafactory nevű gyárának építési területén a Berlin szomszédságában fekvő Grünheidében 2021. augusztus 13-án. A Tesla első európai gyára várhatóan 2021 végén kezdi meg a működését.
Nyitókép: MTI/EPA/DPA-Zentralbild/Patrick Pleul

Különös pert indítottak a Tesla-részvényesek Elon Musk ellen

Állításuk szerint az autógyár vezére és vezetősége túlértékelte a Tesla önvezető technológiájának hatékonyságát és biztonságosságát.

A csoportos kereset szerint a Tesla négy éven át csapta be részvényeseit hamis és félrevezető nyilatkozatokkal, amelyek elhallgatták, hogy technológiái – amelyeket több halálos kimenetelű baleset lehetséges okaként gyanúsítottak – súlyos baleseti és sérülési kockázatot teremtettek.

Az ügy középpontjában az önvezető funkció gyengéiből fakadó pénzügyi következmények állnak: a vállalat részvényeinek árfolyama csökkent, miután a Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal és az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet vizsgálatot indított a technológiák miatt – írja a The Guardian.

A részvény árfolyama 2023. február 16-án 5,7 százalékot esett, miután a közlekedésbiztonsági hivatal több mint 362 ezer, teljes mértékben

önvezető béta szoftverrel felszerelt Tesla jármű visszahívását rendelte el,

mivel nem biztonságosak a kereszteződésekben.

"Az alperesek jogellenes cselekedetei és mulasztásai, valamint a vállalat törzsrészvényeinek piaci értékének hirtelen csökkenése következtében a felperesek jelentős veszteségeket és károkat szenvedtek el" – áll a keresetben.

A keresetet Thomas Lamontagne adta be, a Tesla részvényesei számára 2019. február 19-től 2023. február 17-ig terjedő időszakra követel meg nem határozott összegű kártérítést. Zachary Kirkhorn pénzügyi igazgató és elődje, Deepak Ahuja szintén alperes.

Muskot már korábban is beperelték a vállalat részvényeinek értékére ható döntései miatt. Egy perben a részvényesek azt állítják, hogy félrevezető információkat kaptak, amelyek miatt jóváhagyták a milliárdos túlzott mértékű bércsomagját.

A Twittert, a SpaceX-et és a Neuralinket is irányító vezetőnek más cégeit érintő perekkel is szembe kell néznie,

beleértve a Twitter részvényesei által nemrég benyújtott keresetet, amely szerint Musk tettei a közösségi médiavállalat megvásárlásakor hozzájárultak a vállalat árfolyamának ingadozásához.

Elon Musk várhatóan a Tesla március 1-jei befektetői napján a vállalat mesterségesintelligencia-képességeit és a járműkínálat bővítésére vonatkozó terveit fogja népszerűsíteni.

Címlapról ajánljuk
Meglepően sok gyógyszerfüggő van Csehországban, rengeteg a depressziós gyerek is

Meglepően sok gyógyszerfüggő van Csehországban, rengeteg a depressziós gyerek is

Meghaladja az egymilliót a gyógyszerfüggők száma Csehországban. Legtöbbször egyszerűen beszerezhető, legális gyógyszerek, fájdalomcsillapítók, altatók, szorongásra és depresszióra alkalmazott tabletták okoznak függőséget. Az állam tud a problémáról, mégsem tesz ellene – állítja a Kábítószer-fogyasztást és Függőségeket Vizsgáló Nemzeti Központ.

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Súlyos botrány borzolja a kedélyeket Németországban: eljöhet a szélsőjobb végórája?

Súlyos botrány borzolja a kedélyeket Németországban: eljöhet a szélsőjobb végórája?

Egyszerre két kémügy is kirobbant a héten Németországban, a vádlottak mindkét esetben Kínának szolgáltattak ki titkokat. Míg az első kémügynek politikai vonzata nem volt, a második eset érintettje a második legnépszerűbb német párt, az AfD EP-listavezetőjének egyik munkatársa. Az AfD egy másik EP-képviselőjelöltje pedig korábban azzal került be a hírekbe, hogy orosz pénzt fogadott el. A június 9-i európai parlamenti választások előtt különösen kellemetlenek ezek az ügyek a sokak által szélsőjobboldalinak titulált párt számára, melynek támogatottsága mára érzékelhetően visszaesett a tavaly decemberi csúcs óta.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 27. 16:00
×
×
×
×