A sportszergyártó érvelése szerint Browne négycsíkos dizájnja túlzottan hasonlít az Adidas három csíkjához, Browne azonban azt mondta, valószínűtlen, hogy a vásárlók összekeverjék terveit a márkával - írja a BBC.
Az Adidas 7,8 millió dolláros kártérítést követelt, a New York-i bíróság azonban Browne oldalára állt.
Browne tervein rendszerint négy vízszintes csík szerepel, saját maga is gyakran hord ilyen zoknikat. Az Adidas márkához a három csík kötődik.
Mindezen túl Thom Browne tervei közt kevés a sportruházat, ruhadarabjai inkább a tehetősebbeknek készülnek
- kompressziós női leggingseiért például 300 ezer forintnak megfelelő összeget kérnek. Ügyvédjei mindezen túl azzal is érveltek, hogy a csíkok gyakran használt motívumok a divat világában.
![PARIS, FRANCE - OCTOBER 3: Fashion designer Thom Browne walks the runway during the Thom Browne Ready to Wear Spring/Summer 2023 fashion show as part of the Paris Fashion Week on October 3, 2022 in Paris, France. (Photo by SAVIKO/Gamma-Rapho via Getty Images)](/images/site/articles/inline/2023/01/1673623735-zH1CXs0ZB_md.jpg)
A per 2021-ben indult, de a tervező és a cég vitája már 15 éves múltra nyúlik vissza. 2007-ben az Adidas már szóvá tette, hogy Browne három csíkot alkalmaz dzsekijein. Ezt a tervező elfogadta, és innentől kezdve négy csíkot használ. Azóta azonban sokkal több üzlete van már világszerte, és sportruházatot is tervez. Profi focisták és celebek is viselik ruháit.
A Thom Browne Inc. szóvivője szerint
a vállalat elégedett az eredménnyel.
Az Associated Pressnek nyilatkozva a tervező azt mondta, reméli, hogy az eset inspirálni fog másokat is, akiknek a munkáját nagyobb cégek támadják meg.
"Fontos volt, hogy harcoljak és elmondjam a történetemet" - mondta.
A dokumentumokból kiderült, hogy az Adidas 2008 óta több mint 90 bírósági pert indított és több mint 200 megállapodást írt alá a védjegyével kapcsolatban.