eur:
411.33
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Szájmaszkok száradnak kötélen Fokvárosban 2020. április 18-án, a koronavírus-járvány idején. Dél-Afrikában április végéig vannak érvényben szigorú kijárási korlátozó intézkedések, amelyek értelmében tilos a kocogás, az alkohol vagy a cigaretta értékesítése és a kutyasétáltatás is.
Nyitókép: MTI/EPA/Nic Bothma

Márciusban indulhat Afrikában a tömeges oltás

A kontinens országai számára lekötött oltásmennyiség elérte az 1,27 milliárd adagot - az itt élők 60 százalékának beoltásához 1,5 milliárd dózisra van szükség.

Az Afrikai Unió újabb 400 milliónyi adag védőoltást kötött le, ezzel az általa biztosított mennyiség 670 millió adagnyira emelkedett, írja a BBC. Ezzel a COVAX-on keresztül lekötött, 600 milliós vakcinamennyiségnél is többet biztosítanak a kontinens lakosságának, amivel márciusban már el lehet kezdeni az országok lakosainak beoltását.

Igaz, ekkor nem áll még majd rendelkezésre a teljes mennyiség, ám ez mindenképpen nagy lépést jelent a térségben, ahol számtalan országban a forráshiány miatt nem kezdődött meg a tömeges immunizáció.

Az afrikai járványügyi központ vezetője, John Nkengasong szerint

idén és a jövő évben is érkezik majd oltás

ezen szerződések értelmében, ami fejlődést jelent a régióban. A most bejelentett 400 milliónyi adag az AstraZeneca oltásából érkezik majd. A vakcinát a Serum Institute gyártja Indiában, annak áráról nem hoztak nyilvánosságra információt.

Egyes afrikai országok mindezen túl külön szerződésekkel vagy más adományok révén is jutottak már oltáshoz.

A Dél-Afrikai Köztársaság, amelyből már egy új vírustörzs is útnak indult, február első hetére várja az AstraZeneca vakcinájának befutását, hogy abból elkezdhesse egészségügyi dolgozóinak beoltását. Marokkóban két és félmillió adag AstraZeneca vakcina mellett félmillió adagot vásároltak a SinoPharm oltásából. A Seychelles-szigetek 94 ezer adag Sinopharm védőoltással rendelkezik melyből 50 ezer adagot Abu-Dzabitól kaptak, de India is felajánlott részükre 100 ezer adagot az AstraZeneca oltásából. Mauritiuson 100 ezer, indiai adományban kapott oltásból kezdték meg az immunizációt, Egyiptom pedig január utolsó napjaiban indítja az oltási kampányt. A 100 millió ország 100 millió adag vakcináról szóló szerződéssel rendelkezik.

Ahogyan az az Our World In Data fenti, frissülő oltástárképén is látszik, Afrikának egyetlen országából sem érkezett még jelentés arról, hogy elkezdték volna területén az immunizálást. A kontinens nagyon le van maradva e téren, főként a fejlett országokhoz képest, ez pedig később komoly problémát jelenthet a pandémia megszüntetésének szempontjából.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×