eur:
412.08
usd:
394.17
bux:
79942.94
2024. november 25. hétfő Katalin
Tűzoltóautó tetején áll egy tűzoltó a bukaresti Matei Bals járványtani kórház épületénél 2021. január 29-én, miután hajnalban az épület földszintjén kigyulladt a koronavírusos betegeket ellátó kórtermek egyike. A román hatóságok közlése szerint négy beteg életét vesztette, további 120 pácienst más kórházakban helyeztek el.
Nyitókép: Andreea Alexandru

Hősugárzó okozhatta a bukaresti kórháztüzet

Hideg volt a kórtermekben, otthonról vitték be a hősugárzókat.

Hozzátartozók vallomása szerint hősugárzókat vittek a pénteken kigyulladt bukaresti Matei Bals járványtani kórház koronavírusos betegeket ápoló részlegére, mert túl hideg volt a kórtermekben, a feltételezések szerint akár egy ilyen hősugárzó is okozhatta a több halálos áldozatot követelő tüzet.

A román média szombati beszámolói szerint több beteg hozzátartozója is említést tett arról, hogy kénytelenek voltak hősugárzót bevinni a kórházba, ugyanis a távhő nem volt elegendő, és fáztak a kórtermekben. Az egyik beteg lánya szerint az egyik kigyulladt kórteremben is volt ilyen villanymelegítő, amelyet elvileg tilos bevinni a kórházba.

A feltételezéseket táplálja, hogy a kórháznak nincs saját hőközpontja, és a bukaresti távhőrendszer az idén télen hatalmas problémákkal küzd: az elavult vezetékek sokszor meghibásodnak, szolgáltatáskimaradást okozva, emellett a hálózaton belül nagy a vízveszteség, így a fogyasztókhoz eljutó melegvíz már nem képes kimelegíteni kellőképpen a lakások, intézmények helyiségeit.

Ugyanakkor a hatóságok cáfolták, hogy az elmúlt hetekben gondok lettek volna a kórház fűtésével, s a kórház részéről senki nem erősítette meg, hogy a hozzátartozók valóban vittek volna hősugárzókat a kórtermekbe. A vizsgálat még folyamatban van, a hatóságok közölték, hogy ezt a lehetőséget is szem előtt tartják. Az előzetes vizsgálatokat követően az ügyészek úgy nyilatkoztak, hogy a jelek szerint a tűz kitörése után két oxigénpalack is berobbant.

Szombaton az egészségügyi minisztérium közölte, hogy életét vesztette egy hatodik beteg is, akit a kigyulladt kórházból menekítettek ki és égési sérüléseket nem szenvedett. A tűz miatt evakuálni kellett több olyan koronavírusos pácienst is, akik súlyos állapotuk miatt lélegeztető gépen voltak.

Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár közlése szerint a Matei Bals járványtani kórháznak nem volt végleges tűzvédelmi engedélye, csak a tűzoltók által kibocsátott ideiglenes jóváhagyással rendelkezett.

A pénteken hajnalban keletkezett tűzben a helyszínen öt beteg vesztette életét. Az elmúlt két és fél hónapban ez már a második nagyobb romániai kórháztűz volt, de a kisebbekkel együtt immár öt ilyen balesetet jegyeztek fel. Klaus Iohannis államelnök pénteken az egészségügyi rendszer gyors és átfogó reformját sürgette, Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter új kórházak építését ígérte.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×