eur:
408.01
usd:
386.26
bux:
77123.76
2024. november 14. csütörtök Aliz
Nyitókép: Pixabay

Kínában nincs elég beteg, külföldön tesztelik az egyik vakcinát

Újabb kínai fejlesztésű, koronavírus elleni vakcina lépett a klinikai tesztek harmadik fázisába, miután az állatkísérletek biztató eredménnyel zárultak - jelentette a gyártó közlésére hivatkozva a Hszinhua kínai állami hírügynökség.

A dél-kínai Kunming városban székelő Walvax Biotechnology nevű gyógyszergyártónak a pekingi Tsinghua Egyetem, valamint a tiencsini orvostudományi egyetem kutatóival közösen kifejlesztett oltóanyaga adenovírus-vektor alapú, és csimpánzvért felhasználva állították elő. Hatásmechanizmusa éppen arra épül, hogy az emberi testben jellemzően nem találhatóak meg a csimpánzok által hordozott adenovírusokat semlegesíteni képes antitestek. Az oltóanyag ennek köszönhetően kis valószínűséggel válthat ki kedvezőtlen reakciót az emberi szervezetből, ugyanakkor az oltást követően erős immunitást biztosíthat - idézte a Hszinhua a kutatócsoport vezetőjét, aki azt is elmondta, hogy az állatkísérletek során nem figyeltek meg súlyos mellékhatásokat.

Az oltóanyag klinikai tesztjeinek harmadik fázisát külföldön, a járvány által súlyosabban érintett országokban fogják elvégezni, hiszen Kínában jelenleg nincsen elegendő Covid-19-es beteg ehhez.

Az oltóanyag gyártására szánt üzemeket vasárnap kezdték el felépíteni Peking egyik déli kerületében, hogy amint a klinikai tesztek eredményei megerősítik a vakcina hatásosságát, az üzemek készen álljanak a tömeggyártásra. A Walwax közleménye szerint az oltóanyag 2021 közepére kaphatja meg a piacra lépéshez szükséges engedélyeket, és

az éves gyártási kapacitás meghaladja majd a 200 millió dózist.

A Walwax-fle vakcinán kívül jelenleg öt kínai fejlesztésű koronavírus elleni oltóanyag áll a klinikai tesztek harmadik fázisában. Közülük a kínai Hadtudományi Akadémia és a CanSino Biologics kínai gyógyszergyártó közös vakcinája is adenovírus-vektor alapú.

Címlapról ajánljuk
Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

A dió, a földimogyoró és a szezámmag is az anafilaxiás allergia fellépésének kiindulópontja lehet, ezért tűnnek el ezek az alapanyagok februártól a menzákról – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea hozzátette: a módosított jogszabály nemcsak a gyermekeket érinti, hanem mindenkit, akire vonatkozik a közétkeztetési rendelet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.14. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×