Az ONS vizsgálatából kitűnik, hogy az április 17-én zárult egyheti időszakban 1999-en haltak meg az angliai és a walesi idősotthonok lakó közül a SARS-CoV-2 vírus okozta járvány miatt.
A kimutatás szerint az idősotthonokban történt halálesetek száma
megkétszereződött
a vizsgált egyheti időszakban az előző azonos időszakhoz képest.
Nagy-Britanniában a legutóbbi adatok szerint eddig több mint 21 ezren haltak meg a Covid-19 betegségben, de a brit kormány által közölt halálozási adatok a kórházakban bekövetkezett halálesetek számát mutatják.
A halálos áldozatok száma a legutóbbi, hétfő esti tájékoztatás szerint a megelőző 24 órában 360-nal nőtt.
Ez eddig a legalacsonyabb napi növekedés ebben a hónapban.
A statisztikai hivatal keddi tanulmánya szerint ugyanakkor az év eleje és április 17. között regisztrált, a Covid-19-járványhoz kötődő összes angliai és walesi haláleset 22,6 százaléka nem kórházakban következett be.
Az ONS kimutatta azt is, hogy a két brit országrészben - ahol Nagy-Britannia lakosságának 90 százaléka él - az áprilisi 17-én zárult egy hétben 22 351 halálesetet jelentettek, 3835-tel többet, mint a megelőző héten és 11 854-gyel többet, mint ahány az öt évre visszatekintő statisztikai átlag alapján az évnek ebben a szakaszában várható lett volna.
Ez a legmagasabb heti halálozási szám ebben a térségben azóta, hogy a statisztikai hivatal 1993-ban elkezdte a heti halálozási adatok rendszeres közlését a jelenlegivel összehasonlítható módszertan alapján.
Az ONS keddi kimutatása szerint a vizsgált héten kiállított halottvizsgálati bizonylatok közül 8758 említi az "új koronavírus (Covid-19)" szóösszetételt, vagyis az azon a héten feljegyzett angliai és walesi halálesetek teljes számának 39,2 százaléka kötődhetett valamilyen módon a koronavírus okozta járványhoz.
Az egy héttel korábbi időszakban ez az arány 33,6 százalék volt.
Londonban - a nagy-britanniai Covid-19-járvány gócában - az április 17-én zárult héten kiállított halottvizsgálati bizonylatok 55,2 százalékában szerepel a Covid-19 szó.