eur:
402.82
usd:
347.93
bux:
97181.78
2025. június 23. hétfő Zoltán
Szinte sétálóutcának tűnik a New York-i Ötödik sugárút a koronavírus-járvány idején, 2020. április 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Foley

New York-i kormányzó: a jelenlegi állapot nem tartható fenn sokáig

New York városán kívül az államban nem nő az újonnan diagnosztizált fertőzések száma - jelentette ki sajtóértekezletén Andrew Cuomo, New York állam kormányzója kedden.

Elmondta azonban, hogy változatlanul növekszik a halálozások és a kórházba szállított új betegek száma. Vasárnap 671, hétfőn pedig 778 ember halt meg az új típusú koronavírus okozta Covid-19 betegségbe, és hétfőn 1600 új beteg került kórházba az állam területén.

New York államban a kormányzó adatai szerint a járvány kedd reggelig 10 834 halálos áldozatot követelt. Cuomo megerősítette, hogy az idősotthonokban változatlanul meredeken emelkedik a halálozások száma.

"Az embereknek muszáj visszatérniük a munkába, az államnak szüksége van a gazdaság működésére.

A jelenlegi állapot nem tartható fenn sokáig, s ebben mindenki egyetért" - hangoztatta a politikus. Majd hozzátette, hogy rendkívül fontos a gazdaság újraindításának időpontja és módja. Megerősítette a hétfői sajtóértekezletén elmondottakat, miszerint szükség van a tagállamok regionális együttműködésére, mert - mint mondta - "a vírus nem ismer határokat".

New York demokrata párti kormányzója hétfőn azt vetette fel, hogy hat keleti parti tagállam - Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Delaware és Pennsylvania - készítsen közös gazdasági tervet a gazdaság újraindítására.

Utalt arra, hogy hétfői sajtókonferenciáján Donald Trump republikánus párti amerikai elnök azt mondta, a gazdaság újraindítására vonatkozó végső döntés az övé. Ezzel kapcsolatosan Andrew Cuomo úgy fogalmazott: ha az elnök "elrendelné nekem az újraindítást, de úgy, hogy közben veszélybe kerülne az emberek egészsége az én államomban, akkor a rendeletet nem hajtanám végre". Vitatta az elnök azon megfogalmazását is, miszerint "teljes felhatalmazása" van a járvány megfékezését szolgáló intézkedések enyhítésére. Hozzátette ugyanakkor, hogy nem akar harcolni Trumppal. Fontosnak tartotta leszögezni azt is, hogy "mindig nyitott" a kommunikációja az elnökkel.

Donald Trump délután a Fehér Házban Covid-19-ből felgyógyult amerikaiakkal találkozott. Köztük volt az a michigani törvényhozó, Karen Whitsett, aki nyilvánosan is dicsérte a hidroxi-klorokin nevű - egyébként maláriára és egyes autoimmun betegségekre alkalmazott - szert, amelynek a gyógyulását is betudja.

Kedd délutánra Steve Mnuchin pénzügyminiszternek sikerült - egyelőre nem végleges - megállapodást kötnie mintegy tucatnyi amerikai légitársasággal - köztük a négy legnagyobb, az American Airlines, a Delta Air Lines, a United Airlines és a Southwest - vezetőivel arról, hogy 25 milliárd dolláros szövetségi segítséget kapnak, amelyből szeptemberig finanszírozhatják dolgozóik foglalkoztatását, benne a fizetésüket is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Bódis László: Nobel-díjasokkal jól állunk, de a tudást jobban kell gazdasági haszonná alakítani
Aréna

Bódis László: Nobel-díjasokkal jól állunk, de a tudást jobban kell gazdasági haszonná alakítani

Zajlik a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat megújítása, a folyamatról Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. Szólt arról is, hogy Magyarország a globális innovációs indexben a 36. helyen áll, ami jó eredmény, de van még bőven tennivaló.

Donald Trump reagált az iráni támadásokra

Teherán hétfő este rakétákkal támadta az amerikai katonai bázisokat Katarban és Irakban. Az amerikai elnök a közösségi oldalán értékelt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.24. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
Megindult az iráni hadművelet, rakéták záporoztak az amerikai bázisra – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Megindult az iráni hadművelet, rakéták záporoztak az amerikai bázisra – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Az amerikai adminisztráció közlése szerint az iráni Fordóban hat úgynevezett "bunkerromboló" bombát dobtak le a feltételezett föld alatti urándúsító üzem megsemmisítésére, míg két másik iráni atomlétesítményt - Natanzban és Iszfahánban - a haditengerészet Közel-Keleten tartózkodó hajóiról felbocsátott Tomahawk rakétákkal támadtak. Natanz Irán legnagyobb urándúsító létesítménye, Fordow pedig egy rendkívül titkos, mélyen a hegyek közé temetett létesítmény - írja a CNN. Az iráni parlament döntött a Hormuzi-szoros lezárásának lehetőségéről, de a végső szót a Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsnak kell kimondania. Két, amerikai támaszpontoknak helyet adó közel-keleti ország, Bahrein és Kuvait óvintézkedéseket tett az Irán elleni amerikai légicsapások után, felkészülve a konfliktus esetleges kiterjedésére – írja a Reuters. Az esti órákban Irán visszafogott ballisztikus légicsapást intézett a katari amerikai légibázisra. A támadást a levegőben megállították, miközben Teherán előre figyelmeztette az Öböl-országokat és az Egyesült Államokat is a célpontról. Donald Trump cserébe kijelentette: a béke irányába fogja terelni Izraelt. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán-Izrael háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×