eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin
Boris Johnson brit miniszterelnök a londoni kormányfői rezidencia, a Downing Street 10 bejáratában 2019. október 28-án. Az Európai Unió 27 tagállama ezen a napon elfogadta az Egyesült Királyság kérését, hogy rugalmasan halasszák el az ország kiválását az Európai Unióból 2020. január 31-ig.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Tintin és Gandalfék szolgáltak támaszul Boris Johnsonnak a legnehezebb órákban

A Covid-19-cel megbetegedett brit miniszterelnök köszönetét fejezte ki a St. Thomas kórház munkatársainak, miután húsvétvasárnap távozhatott az intézményből.

„Nem tudom elég hálás lenni nekik” – fogalmazott a Covid-19-cel megfertőződött Boris Johnson a londoni St. Thomas kórház orvosaival és ápolóival kapcsolatban, miután egy hét ápolás után kiengedték az egészségügyi intézményből. „Köszönöm nekik az életem” – tette hozzá. A brit kormányfő először szólalt meg, miután a hétfői napon intenzív ápolásra szorult.

Johnson a St. Thomas kórházból Chequersbe, a Londontól körülbelül 60 kilométerre fekvő brit miniszterelnökök vidéki pihenőhelyére távozott, és orvosai tanácsára egyelőre még nem áll azonnal munkába, hanem lábadozik.

Mint azt a The Telegraph megtudta, a brit miniszterelnök a kórházi napjait a Tintin kalandjai képregénysorozat lapozgatásával, és olyan filmek megtekintésével múlatta, mint az Igazából szerelem (Love Actually) és a Gyűrűk Ura-trilógia.

Közben Boris Johnson élettársa, a hamarosan anyai örömök elé néző Carrie Symonds is köszönetét fejezte ki mindenkinek a támogató üzenetekért, valamint a brit egészségügyi rendszernek, és kiváltképp a St. Thomas kórház dolgozóinak.

„Az elmúlt idők valóban sötétek voltak. A szívembe zárok mindenkit, aki hasonló helyzetben van beteg szerettei miatt” – fogalmazott a két hónapon belül szél

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×