eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Védőöltözetet viselő ápoló párás szemüveggel a járvány gócpontjában, a kelet-kínai Hupej tartomány székhelyének, Vuhannak az egyik kórházában 2020. február 29-én. Kínában a legfrissebb adatok szerint eddig 79 ezer 824-en fertőződtek meg bizonyosan a koronavírustól és 2870-en haltak bele, de már több mint 40 ezren felgyógyultak.
Nyitókép: MTI/EPA/Featurechina/Cseng Jüan

Három percre megállt az élet Kínában

- A koronavírus-járvány halálos áldozataira emlékeztek Kínában.

A kínai halottak napján (csingming ünnep) helyi idő szerint délelőtt tíz órakor országszerte megállt az élet három percre,

megszólaltak a szirénák, a hajókürtök, de az autósok is dudáltak.

A középületeken, illetve világszerte a kínai diplomáciai képviseleteken félárbócra engedték a kínai lobogót.

A kínai államtanács közleménye szerint a járvány áldozatai és a kór elleni küzdelemben életüket vesztő emberek emlékének szólt a tiszteletadás.

A csingming több mint 2500 éves múltra visszatekintő hagyomány, a halottakra emlékezés ünnepe, amit a sírlesöprés napjának is szoktak nevezni. Az emberek ilyenkor szokás szerint pénzt szimbolizáló papírokat égetnek és füstölőket gyújtanak hozzátartozóik sírjainál.

Mivel Kínában továbbra is járványügyi korlátozások vannak érvényben, ezért számos tartományban a hatóságok arra kérték az embereket, hogy az idén ne menjenek a temetőkbe, inkább otthon emlékezzenek halottaikra. Sok temető az ünnepi hétvégén korlátozta a látogatók számát.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a kínai Vuhanból globálisan szétterjedt kórt.

Kínában eddig 82 518 fertőzöttet regisztráltak, 3330-an belehaltak az új típusú koronavírus okozta Covid-19 betegségbe, mintegy 77 ezren meggyógyultak.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×