Tojásdobálás a Fidesz-székháznál
A jobbikosok az MTVA székházától a Lendvay utcához, a Fidesz-székházhoz mentek át, ahol 50-100 ember gyűlt össze a Hősök tere felőli sarkon - írta a hvg.hu. Többen tojással dobálták meg az épületet. A rendőrség igazoltat mindenkit.
Tüntetés az MTVA székháza előtt
A Bem téri ellenzéki tüntetés résztvevői közül mintegy kétszázan az MTVA budapesti székháza elé vonultak, hogy a független hírszolgáltatásért tüntessenek, és oda mentek a Jobbik demonstrációjáról is.
Hadházy Ákos független parlamenti képvsielő beszédében azt hangsúlyozta, hogy leginkább a "dezinformációs diktatúra, vagyis a néphülyítés" írja le azt, ami jelenleg Magyarországon történik. A politikus úgy vélekedett, hogy a legutóbbi országgyűlési választás egy elcsalt választás volt, ezért a magyar Országgyűlés nem legitim. Annál is inkább, mert a választás előtt a kormányzat 100 milliárd forintot költött el "néphülyítésre".
A demonstráción felszólalt Nagy-Navarró Balázs, a Magyar Televízió egykori szerkesztője is, aki 2011-től négy éven át demonstrált az MTVA épülete előtt.
A tandíjmentes felsőoktatásért tüntetett az LMP ifjúsági szervezete
A tandíjmentes felsőoktatásért demonstrált a Lehet Más a Politika (LMP) ifjúsági szervezete, a Lehet Más a Jövő (LMJ) a fővárosban kedden, az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján.
Jobbik: nem hátrálhatunk meg
Még véletlenül sincs kiegyezés az Orbán-rendszerrel - hangsúlyozta a Jobbik elnöke pártja október 23-i rendezvényén kedden Budapesten, a Magyar Rádió volt épülete előtt.
A Jobbik folytatja október 23-ai demonstrációját
A Jobbik október 23-ai rendezvényének résztvevői megérkeztek a közmédia Kunigunda útjai székházához, ahol folytatódik a nemzeti ellenállás demonstrációja a szabad, igazságos és biztonságos Magyarországért - közölte a párt.
Tüntetés az Európai Ügyészséghez csatlakozásért
Az Európai Ügyészséghez csatlakozásért tüntettek ellenzéki pártok és civilek kedden, az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján Budapesten, a Bem József téren.
Meghallgatható Orbán Viktor teljes beszéde
Orbán Viktor miniszterelnök az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján Budapesten, a Terror Háza Múzeum előtt mondott beszédet, amelyet meghallgathat honlapunkon.
Nem történt rendkívüli esemény a nemzeti ünnepen
Rendben lezajlottak az október 23-ai nemzeti ünnep programjai - közölte a Kormányszóvivői és Nemzetközi Kommunikációs Iroda.
Orbán Viktor: ez egy tőről metszett sikertörténet
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján a Terror Háza előtt mondott beszédet október 23-án délután Orbán Viktor miniszterelnök.
Gyurcsány: a DK Nagy Imre oldalán áll
A Demokratikus Koalíciót azért október 23-án hozták létre, mert a DK alapítói Nagy Imre oldalán állnak - mondta a párt elnöke keddi, budapesti megemlékezésükön.
Orbán Viktor: 1956-ban ésszerű döntést hoztak
A magyar nem szerencsejátékos, nem hazardírozik a hazájával – mondta Orbán. A kormányfő szerint az 56-os szabadságharcosok ésszerű döntést hoztak, ugyanis amikor a szovjetek kivonultak Ausztriából, a magyar kommunisták "bicskázták magukat", a Nyugat pedig biztatta őket, így "megpróbálták".
Megpróbálták, ahogy csak mi magyarok tudjuk. Egységben, tiszta szívvel, a rossz vitákat sutba dobva. Bátran, mint Nándorfehérvárnál, és tiszta szívvel, mint 1848 márciusában – fejtette ki.
Scmidt Mária: szabadság nélkül a magyarok nem képesek élni
Orbán Viktor beszéde előtt felszólalt Schmidt Mária, a Terrori Háza Múzeum főigazgatója is. Azt mondta, "a kommunisták született lúzerek voltak, és ezt ők is tudták". Ezért kellett az erőszak, a terror, a megszállás, e nélkül ugyanis a kommunistáknak esélyük sem lett volna az emberek felett "basáskodni" - tette hozzá.
Kitért arra is: a magyarok nem voltak és - reméli - soha nem is lesznek politikailag korrektek, mert az megöli a szabadságot, amely nélkül a magyarok nem képesek élni. Hangsúlyozta: itt az ideje, hogy kimondjuk: ami 1989-ben történt, antikommunista forradalom volt, amelynek nem kellett véres szabadságharccá fejlődnie.
Orbán Viktor beszéde - hallgassa élőben
Elkezdődött Orbán Viktor beszéde a Terror Háza előtt. A beszédet élőben meghallgathatja az InfoRádióban, vagy ha ide kattint.
DK: független és demokratikus jogállamért kell küzdeni
A Demokratikus Koalíció (DK) ügyvezető alelnöke szerint ugyanazért kell küzdeni 2018-ban, mint 1956-ban: egy független és demokratikus jogállamért.
Molnár Csaba, aki az ellenzéki párt EP-képviselője is, a budapesti Nagy Imre-szobornál, a DK koszorúzása után újságíróknak azt mondta, 1956-ban Nagy Imre és társai egy független és demokratikus jogállamot szerettek volna a sajtó, a vallás és a gyülekezés szabadságával.
A politikus úgy fogalmazott, most minden magyar állampolgár átérezheti, miért küzdöttek több mint hatvan évvel ezelőtt, mivel ugyanazok a szabadságok hiányoznak, mint 1956-ban: ma sincs szabad sajtó, szabad gyülekezési lehetőség és moszkvai szobákban dől el a magyar nép sorsa.
Az 1950-es évek elnyomói azonban elfelejtették, hogy minden rendszer véget ér majd egyszer, és "ugyanígy nem látják ezt a mai rendszer elnyomói sem" - jelentette ki Molnár Csaba.
Kiemelte, a DK azért hirdetett meg ellenállást, mert ugyanabban hisznek, mint 1956 hősei: nem szabad hagyni, hogy a szabadságot egy szűk csoport saját önös érdekéből elrabolja az emberektől.
Molnár Csaba azt is mondta, Nagy Imre miniszterelnök emlékét az "orbáni emlékezetpolitika" az elmúlt négy évben kitörölte a hivatalos magyar történelmi emlékezetből, a közeljövőben pedig a rá emlékező szobrot is el akarják távolítani a Parlament közeléből.
MSZP-Párbeszéd: Nagy Imre visszaadta a hitet
Az MSZP és a Párbeszéd szerint Nagy Imre független és szabad Magyarországot akart, az ő szellemiségét meg kell őrizni, ezért a két párt mindent elkövet azért, hogy a mártír miniszterelnök szobra a budapesti Vértanúk terén maradhasson.
LMP: Magyarország nem tűri szabadsága lábbal tiprását
Az LMP társelnöke szerint Magyarország szabadságát újabb és újabb kihívások fenyegetik, ezért ki kell mondani: a magyarság nem tűri jogaink lábbal tiprását, hangjának és gondolatainak elfojtását.
Szijjártó Péter: a magyar nemzet a szabadságharcosok nemzete
Hálásak vagyunk 1956 valamennyi hősének, mivel nagy szerepük van abban, hogy ma élvezhetjük a szabadságot - mondta a határon túli magyarságnak és a magyar külképviseleteknek küldött videoüzenetében a külgazdasági és külügyminiszter.
Gulyás Gergely: a magyar nemzet 1956-ban világtörténelmet írt
A magyar nemzet 1956-ban világtörténelmet írt - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden, az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulóján a budapesti Széna téri '56-os emlékműnél tartott megemlékezésen.
Felvonták a nemzeti lobogót a Kossuth téren
Katonai tiszteletadással, Áder János köztársasági elnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke jelenlétében felvonták a nemzeti lobogót az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.