eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Négy mázsa kokaint találtak a Buenos Aires-i orosz nagykövetségen

Megerősítette az orosz külügyi szóvivő pénteken, hogy az orosz és az argentin bűnüldöző szervek közös akcióval meghiúsították egy csaknem négy mázsányi, sokáig a Buenos Aires-i orosz nagykövetség melléképületében tárolt kokainszállítmánynak az európai piacra való bejuttatását.

Marija Zaharova elismerte, hogy az indulásra kész szállítmányra az orosz nagykövetség egy iskola- és lakóépületében bukkantak rá másfél évvel ezelőtt. Ugyanakkor valótlannak minősítette azokat a lapértesüléseket, amelyek szerint a kábítószert diplomáciai csatornákon keresztül próbálták meg Oroszországba eljuttatni.

Elmondása szerint a szállítmány a követség egy műszaki alkalmazottjáé volt, akinek addigra lejárt már a szerződése. Rámutatott, hogy az ilyen kategóriájú alkalmazottaknak nincs joguk arról dönteni, hogy mi kerüljön a diplomáciai postába.

A szóvivő hangsúlyozta, hogy az ügyre éppen Viktor Koronelli nagykövet és a diplomáciai képviselet munkatársai hatékony fellépésének köszönhetően derült fény. Szavai szerint az őrizetbe vett gyanúsítottak ellen, akik orosz és argentin állampolgárok, vizsgálat indult.

Az argentin sajtóban egy nappal korábban megjelent beszámolók szerint Oroszország Buenos Aires-i nagykövetségének területén 12, kokaint tartalmazó bőröndöt találtak. A kábítószer súlya 389 kilogramm volt.

A bőröndökről készült felvételeket Patricia Bullrich biztonságügyi miniszter közzétette a Twitteren. Bullrich szerint a rakományt az orosz nagykövet fedezte fel, aki három biztonsági alkalmazottjával együtt feljelentést tett az argentin hatóságoknál. Az ügy felgöngyölítésében mindkét ország szakértői részt vettek. A kokaint a nyomozók kicserélték lisztre, és az egyik csomagba műholdas nyomkövetőt rejtettek.

Az argentin hatóságok szerdán őrizetbe vették Alexander Chikalo orosz-argentin kettős állampolgárt, aki a gyanú szerint a logisztikáért volt felelős és Ivan Blizniouk rendőrt, akinek feladata annak biztosítása volt, hogy a kábítószer átjusson az argentin vámon.

A csomagokat 2017-ben szállították Oroszországba. Bullrich szerint három argentin vámos követte nyomon az útjukat. Az orosz állampolgárságú Istyimir Kudzsimovot és Vlagyimir Kalmikovot a szállítmány átvételekor fogták el.

A kábítószer beszerzésével és a nagykövetségre szállításával gyanúsított személy, akit Bullrich csak "K"-ként említett, egyelőre szökésben van Németországban, nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene. A szintén a logisztika megszervezéséért felelős Ali Abjanovot moszkvai lakásán fogták el.

A drogfogás oroszországi "utcai értéke" az argentin hatóságok szerint 61 millió dollár (mintegy 15,5 milliárd forint).

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×