eur:
411.24
usd:
393
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az új típusú koronavírus-járvány miatt védőmaszkot visel egy vásárló az egyik bevásárlóközpont parkolójában a Virginia állambeli Alexandriában 2020. március 22-én. Az Egyesült Államokban eddig 38138 új típusú koronavírusos fertőzöttet regisztráltak, 396-an életüket veszítették.
Nyitókép: MTI/EPA/Shawn Thew

Az amerikai kormányzat újabb közvetlen támogatást ad az agráriumnak

Az agráriumnak nyújtott újabb közvetlen anyagi támogatást jelentett be Donald Trump amerikai elnök és Sonny Perdue szövetségi agrárminiszter kedden a Fehér Házban.

Az amerikai farmerek és állattenyésztők újabb 16 milliárd dolláros segítséget kapnak, részben közvetlen pénzátutalásokkal, részben termékeik kormányzati felvásárlásával.

"Az amerikai agrártársadalom a koronavírus-járvány közepette példa nélkül álló nehézségekkel néz szembe" - fogalmazott Perdue miniszter a sajtótájékoztatón. Elmondta, hogy a szövetségi agrártárca áprilisban, éppen a járvány gazdasági következményeinek enyhítésére létrehozott Farmerek a családok élelmiszerellátásáért nevű programja keretében 3 milliárd dollár értékben vásárol fel a gazdáktól friss árut, tejtermékeket, húst, és ezekből a szükséget szenvedő amerikai családokat látják el élelmiszercsomagokkal.

A kifizetések május 26-án kezdődnek - tette hozzá Sonny Perdue.

A szövetségi kormányzat áprilisban 19 milliárd dolláros - szintén közvetlen kifizetésekkel - már megsegítette a gazdatársadalmat.

A tájékoztatón Donald Trump elnök bejelentette, hogy a kormányzat 354 milliárd dolláros szerződést kötött egy virginiai startup-vállalattal generikus gyógyszerek, köztük az új típusú koronavírus okozta Covid-19 nevű betegség kezelésére szánt készítmények és gyógyszerészeti összetevők gyártásáról.

A Fehér Ház tisztségviselői és elemzők egyaránt fontos döntésnek nevezték ezt, mivel a lépés azt jelzi: az Egyesült Államok erőfeszítéseket tesz a gyógyszergyártás "visszatelepítésére" a tengerentúlról.

Ezzel kapcsolatban a The Washington Post című napilap kedden emlékeztetett arra, hogy az elmúlt több mint két évtizedben

a generikus gyógyszerek amerikai gyártásának nagy részét kiszervezték külföldre, elsősorban Kínába és Indiába.

"Ez a függőség a külföldi ellátástól kivált ellentmondásossá vált a koronavírus-járvány idején" - szögezte le a Post.

Peter Navarro, a Fehér Ház kereskedelmi főtanácsadója, aki a gyógyszergyártás visszatelepítésének egyik fő szorgalmazója és szervezője, a döntés bejelentése után leszögezte: "nagy nap ez Amerika számára, benne van Trump stratégiájának minden eleme. Gyártsunk Amerikában".

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×