eur:
411.2
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Orbán Viktor: svájci precizitás és magyar virtus

Orbán Viktor: svájci precizitás és magyar virtus

A turizmus a kormány számára nem csak pénzkereseti forrás, hanem a hazaszeretet egyik formája – mondta Orbán Viktor miniszterelnök, az első Turizmus Summit konferencián.

A kormányfő szerint a rendezvény résztvevőiben közös, hogy úgy gondolják: Magyarország szép, élhető, biztonságos hely, ahol vendégszerető emberek élnek. Nem elég, hogy a szemünkben saját országunk szépsége önmagáért beszél, ennek mások számára is érthető módon hangot kell adni.

A turizmus 2010 előtt a nemzetgazdaság mostohagyermeke volt – fogalmazott Orbán Viktor. Bár 2010-ben ezen a területen fejlődés indult, ez nem volt elég koncentrált, ezért volt szükség új struktúrák létrehozására, a szegletkő az új irányítótestület, a Magyar Turisztikai Ügynökség lett.

Az eddigi adatok alapján a magyar turizmus idei eredményei a 2016-os rekordévét is meghaladja majd – hangsúlyozta a miniszterelnök, aki úgy véli, a most bemutatott stratégiával Magyarország elfoglalja méltó helyét a világ turizmusában.

A kormányfő jövőre 53 milliárd forintot ígért az ágazat fejlesztésére,

illetve arról beszélt, hogy több fejlesztési programot indítottak, köztük a Kisfaludy Programot a vidéki szálláshelyek bővítésére.

„A legfontosabb célkitűzésünk az, hogy 2030-ig a magyar turizmus GDP-hez, tehát nemzeti össztermékünkhöz való közvetlen és közvetett hozzájárulása a jelenlegi 10 százalékról 16 százalékra nőjön” – jelentette ki a miniszterelnök. Továbbá az ágazatban dolgozók számának jelentős gyarapodását várja.

Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója elmondta, hogy a kormány elfogadta a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030-at, amely hamarosan megjelenik a Magyar Közlönyben, és a magyar turizmus „nagykönyve” lesz.

A vezérigazgató kiemelte: másfél évvel ezelőtt az ügynökség megalakulásával a turizmusban paradigmaváltást hirdettek, melynek része, hogy nekiláttak a 2030-ig terjedő stratégia megalkotásának. Ez alkalmas arra, hogy a következő évtizedben 2030-ig zsinórmértékül szolgáljon minden ágazati szereplőnek. A stratégiát – tapasztalt szakemberek javaslataival kiegészítve – több száz hozzáértő írta, elismert külföldi tanácsadót segítségével.

„Svájci precizitás, magyar virtus – ez a turizmusfejlesztési stratégia”

– jelentette ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×