eur:
389.26
usd:
362.99
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

A forint gyengül, a tőzsde zuhan

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,68 pontos emelkedéssel, 14.855,02 ponton nyitott szerdán, de szinte azonnal mínuszba fordult, és a csökkenés elérte fél háromkor a 4,5 százalékot. Alacsony forgalom mellett gyengült a forint a szerdai kereskedés kezdetén.

A keddi záró értékéhez képest 0,76 százalékkal erősödött, de szinte azonnal mínuszba fordult a BUX. A veszteség délután fél háromra elérte a 4,5 százalékot.

Akkorra mind az öt nagy cég részvényének értéke csökkent. A MOL 5,1 százalékos csökkenés után 12.320 forinton állt, a Magyar Telekom 5,9 százalékot zuhant, egy részvény ára 625 forint, az OTP-papír 7,9 százalékos esés után 3.375 forintba került, az EGIS 1,3 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, a részvények ára 11.000 forint. A Richter is negatívba ment át, 28.900 forintba kerül egy papír, 0,3 százalékkal kevesebbe, mint kedden, a záráskor.

A forint szinte egész nap gyengült az euróhoz képest, jelenleg 259,23 forintba kerül az európai deviza, míg egy dollár 202,12 forint.

Csökkenés Nyugat-Európában

Eséssel nyitottak a nyugat-európai tőzsdék, amelyek a jelek szerint az előző, hatnapos tőzsdei emelkedéskor már beárazták az amerikai elnökválasztás eredményét.

A bankok vezették a vesztesek listáját szerdán, az előző hat üzleti nap emelkedése után. A részvénypiacokon a figyelem Barack Obama győzelme után újból a gazdasági tényezők felé fordult.

A BNP Paribas 2,6 százalékkal esett a bejelentésre, hogy adózott eredménye a harmadik negyedévben a felére csökkent. A HSBC 2,9, a BBVA 1,3 százalékkal esett.

A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 1,3 százalékos gyengüléssel az első fél óra vége felé 961,32 pontnál tartott. Az index az előző napon 4,3 százalékos javulássdal 974,15 ponton zárt, ami egy havi csúcsot jelent.

A londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 mintegy 0,41 százalékos eséssel kezdett, fél óra múlva 1,9 százalékos veszteségben volt.

A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 0,38 százalékkal csökkent, fél óra múlva 1,1 százalékos veszteségnél járt.

Párizsban a CAC-40 0,57 százalékos csökkenéssel kezdett, fél óra múlva 1,9 százalékos esésben volt.

Lefelé tart New York

Az amerikai határidős indexek szerdán lefelé indultak, ami a Wall Street árfolyamainak csökkenését vetíti előre, mert a befektetők figyelmének középpontjában immár az áll, milyen nehéz azonnali feladatok előtt áll a frissen elnökké választott Barack Obama.

1,4-1,8 százalék közötti veszteséget szenvedtek el a meghatározó határidős indexek, a S&P 500, a Dow és a Nasdaq 100.

Ami az egyes ágazatok esélyeit illeti, a választások előtt úgy tartották, hogy Obama győzelme az alternatív (nap-, szél-) energetikai cégeknek tenne jót, míg a nagy vesztesek az amerikai haderő iraki ellátói lehetnek.

A szerdai New York-i adásvétel jelentősen befolyásolhatják a Cisco, az MBIA, a Time Warner, a Sara Lee és a Molson Coors Brewing Co eredményei. A makroadatok közül az Institute for Supply Management októberi szolgáltatási beszerzői menedzserindexe ad majd iránymutatást; a Reuters által megkérdezett elemzők a szeptemberi 50,2 pont után 47,5 pontra számítanak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Szép pluszban zárt Amerika

Szép pluszban zárt Amerika

Vegyes mozgásokat láttunk ma a nemzetközi részvénypiacokon, Európában a befektetők a Fed tegnapi üzeneteit emésztették, miközben tovább dübörgött a gyorsjelentési szezon is, például Európa legnagyobb cége, a gyógyszergyártó Novo Nordisk, valamint a Shell is ma jelentett - mindkét cég megverte az elemzői profitvárakozásokat. A vezető amerikai indexek egy százalék körüli pluszban fejezték be a napot. Ezzel a mai napi izgalmaknak még nincs vége, hiszen az amerikai zárás után jelent majd az Apple is, amely jelenleg a világ második legértékesebb cége a Microsoft után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×