Az eljárás szeptember közepéig lezárulhat, hacsak nem lesz ellenajánlat a MOL ajánlatával szemben. Ha ellenajánlat is lesz, a folyamat elhúzódhat október közepéig, mondta a HANFA vezetője, Ante Samodol kedden a Reuters hírügynökségnek.
Előzőleg, július 14-én a MOL bejelentette, hogy vételi ajánlatot kíván tenni az INA közkézhányadban lévő részvényeire.
Az OMV közleményben jelezte: a bejelentést követően is érdekelt az INA privatizációjában, és nem változott álláspontja a MOL-lal való szorosabb együttműködés előnyeiről sem.
Horvát sajtóhírek szerint a legnagyobb orosz magán-olajtársaság, a LUKOIL szintén az érdeklődők között lehet.
A MOL a nyilvános vételi ajánlatot azokra a részvényekre teszi, amelyek nem a MOL, vagy a vele összehangoltan eljáró Horvát Köztársaság tulajdonában vannak. Az INA részvényeinek 44,85 százaléka a horvát állam tulajdona, a MOL részesedése 25 százalék plusz egy szavazat, a többi pedig, mintegy 30 százalék a közkézhányad.
A Mol a horvát kormánnyal is tárgyal részvénycseréről. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és horvát partnere, Ivo Sanader július 10-én a horvátországi Dubrovnikban kétoldalú megbeszélésük után újságírókkal közölték: hónapokon belül megállapodás születhet a Mol és a horvát INA olajtársaság közötti részvénycseréről. Akkori horvát lapértesülések szerint a megbeszélések arról folynak, hogy a horvát kormány 14 százaléknyi INA részvényt átadna a Molnak, a magyar társaság részvényeiért cserébe.
Itt az állampapírcsere lehetősége, de akár a visszaváltási díjak is változhatnak