Legnehezebb évén van túl az OTP - jelentette ki a hitelintézet éves gyorsjelentését követő tájékoztatón a vállalat elnök-vezérigazgatója. Csányi Sándor ezt elsősorban azzal támasztotta alá, hogy 2007-ben az elmúlt tíz év legalacsonyabb hazai GDP-növekedése mellett kellett eredményt elérni - írja a Portfolio.hu.
Eközben a DSK kivételével az összes több külföldi leánybank reorganizációja folyt - tette hozzá az elnök vezérigazgató, aki szerint a banknak a lakossági piacon az év első felében jelentős piacvesztéssel kellett szembenézni, s ennek megfordítása rendkívüli erőforrásokat igényel.
Csányi Sándor a nehézségek közé sorolta azt is, hogy tavaly három vezérigazgató-helyettes is távozott a banktól. A nagy változásokat sikeresen vészelte át a bank, amelyben szerepet játszott, hogy új, decentralizáláson alapuló irányítási rendszert vezettek be a banknál.
Az elnök-vezérigazgató a kevésbé sikeres pillanatok közé sorolta az oroszországi leánybank kapcsán, hogy későn találták meg a megfelelő menedzsmentet, de a helyzet mostanra stabilizálódott.
A szerb terjeszkedést sem nevezte igazán sikeresnek Csányi Sándor, ám kiemelte, hogy három bankot kellett egyesíteni, s az IT rendszer bevezetése is késett. Az év végére viszont komoly értékesítési munka kezdődött, így a várakozások szerint az idei évtől megfelelő teljesítményt nyújt a leánybank. Az elmúlt évben az OTP igen dinamikusan bővítette ukrán, orosz és román fiókhálózatát.
Csányi Sándor szerint megfelelően alakultak a hazai piacon a betét és hitelállomány, miközben a marzs is csak visszafogottan csökkent. A magyar cég adja még mindig a csoport eredményének a háromnegyedét. Az OTP elnök-vezérigazgatója örvendetesnek nevezte, hogy az alapkezelő sokat visszaszerzett a kamatadó bevezetésekor elszenvedett veszteségekből.
Csányi Sándor elmondta, hogy idén az OTP Bank 10% fölötti növekedést tervez. Az OTP Garancia értékesítést jól időzítettnek tartja a bank, a folyamat tavaly év közepén indult. Az OTP terveinek egyetlen rizikója van, hogyha nem jut elég forráshoz a piacon. Piaci, személyi, termék és infrastruktúra oldalról a növekedés keretei biztosítottak.
Varga Mihály: elkezdődött a nyugdíjrendszer "megtisztítása"