A Raiffeisen elemzője az InfoRádióban azt mondta: a minősítés befolyásolja a kamatok mértékét. Jelenleg a jegybanki alapkamat 6 százalék körül van, holott az infláció nem éri el a 3 százalékot. A kamatokat mégsem lehet csökkenteni a leminősítések miatt.
Török Zoltán szerint a döntés hatással van a forint árfolyamára is. Miközben a szlovák és a cseh korona, vagy a lengyel zloty árfolyam igen erős az euróhoz képest, a magyar forint alulteljesít a pénz- és tőkepiacokon.
Ezért nem csökken a külföldről behozott termékek ára, és ezért olyan nagy költség az, ha külföldre utazunk - mondta Török Zoltán.
Széles Gábor, a Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségének elnöke az InfoRádióban azt mondta: minden egyes leminősítés egy-két százalékkal rontja az exportáló magyar vállalatok versenyképességét.
Csaba László közgazdász, egyetemi tanár az InfoRádióban kijelentette: a magyar gazdaság romló adóskockázati besorolásának oka az, hogy a külföldu befektetők egyik nagy párt programjában sem látják a gyors államháztartási reform lehetőségét.
A kormány gazdaságpolitikáját a cselekvés helyett a sodródás jellemzi, gyakorlatilag megalakulása, de legkésőbb a D-209-es ügy kirobbanása óta - tette hozzá Csaba László.