eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Az orosz védelmi minisztérium sajtószolgálata által 2022. november 4-én közreadott videofelvételről készített képen fogolycsere keretében Ukrajna által szabadon engedett orosz hadifoglyok az Oroszország annektálta kelet-ukrajnai Donyecki területen. Az orosz védelmi minisztérium bejelentése szerint 107 orosz katonát engedtek szabadon a Kijev ellenőrizte területről.

Ukrajna tudja, kiket hoztak Magyarországra az oroszok segítségével

Az ukránok közölték: kiderítették, hogy kik azok a hadifoglyok, akik az orosz egyház segítségével Magyarországra érkeztek.

Az Index az Ukrajinszka Pravdára hivatkozva azt írja: az eltűnt személyekért felelős ukrán biztos tudja, hogy ki az a 11 ember, akinek Magyarországra hozatalát Semjén Zsolt is elismerte, sőt, a magyar kormányfő-helyettes büszke rá.

Oleh Kotenko azt írta a közösségi médiában: "kiderítettük hőseink nevét és a tartózkodási helyét. A hozzátartozóikat és az illetékes hatóságokat értesítettük".

Az ukrán biztos kiemelte, hogy eddig a 11-ből 7 ukrán állampolgárról egyáltalán nem voltak információik. Az említett katonák a különleges körülmények között eltűnt személyek egységes nyilvántartásában szerepelnek mindaddig, amíg vissza nem térnek Ukrajna területére.

(A nyitókép illusztráció, egy korábbi hadifogoly-csere szereplői láthatók rajta.)

Címlapról ajánljuk

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×