eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Utas új elektronikus bérletét ellenőrzi a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) jegyellenőre Budapesten, a Deák téri metrómegállóban 2017. július 18-án. A napokban elindította a BKK az online jegy- és bérletvásárlási felületet, amelyre a vásárlóknak minden nap be kell majd lépniük. Először teljes árú és tanuló, félhavi és havi Budapest-bérletek, 24, 72 órás és hetijegy vásárlására lesz lehetőség.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

BKK: Még több helyen lehet majd jegyet és bérletet kapni

Viszonteladók jelentkezését várja a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) azért, hogy a fővárosban és az agglomerációban a lehető legtöbb helyen lehessen közösségi közlekedéshez szükséges jegyeket vásárolni.

A cég közölte, folyamatosan bővítik a viszonteladói hálózatukat, most is várják a lehetséges új partnerek jelentkezését. Jelenleg több száz fővárosi helyszínen - többek között újságárusoknál, dohányboltokban - vásárolható vonaljegy vagy 10 darabos gyűjtőjegy. A BKK felhívta a figyelmet, hogy a partnerhálózathoz folyamatosan lehet csatlakozni.

A viszonteladói hálózat tagjai engedménnyel csökkentett áron vásárolhatják meg a BKK termékeit. Az új partnereket az eddigiekhez hasonlóan hivatalos matricák jelölik majd, illetve a BKK Pontkereső oldalán is elérhetővé válnak.

Akik élni kívánnak a lehetőséggel, azok a BKK honlapján olvashatnak a jelentkezéssel kapcsolatos további információkat.

A BKK kitért arra is, hogy a viszonteladók mellett számos egyéb helyen és módon lehet jegyet vagy bérletet vásárolni a fővárosban. Több száz automata működik Budapesten, illetve 12 ügyfélközpontban és 8 pénztárban is várják a vásárlókat. A járványveszély idején pedig különösen biztonságos a közlekedési mobiljegy alkalmazás, amellyel akár otthon vagy a megállóban várakozva is lehet jegyet, bérletet váltani.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×