eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Twitter

Karikó Katalin vallomása: napokig sírva aludtam el, amikor elhagytam Magyarországot – videó

A Pfizer-vakcina feltalálója az Erősebb Igennek beszélt arról, hogy mi volt az a döntés az életében, amit a legnehezebb volt meghoznia, de amire utólag mégis a legbüszkébb.

„Talán a legnehezebb döntésem az volt, amikor Németországba mentem 2013 novemberében, már majdnem ötvenkilenc évesen” – kezdte a videóban Karikó Katalin, hozzátéve, hogy semmilyen külső kényszert nem érzett arra, hogy még nyugdíjasként is dolgozzon. Mégis úgy döntött, hogy családját hátrahagyva Németországba megy, hogy segítse a módosított mRNS klinikai bevezetését.

Férje és lánya száz százalékig támogatta döntését, mert tudták, hogy mindig is ezt szerette csinálni.

„Beismerem, hogy Mainzban az első héten sírva aludtam el esténként, kételkedve döntésem helyességében. Aztán már nem volt idő arra, hogy hezitáljak, mert rengeteg feladat várt rám. (…) Biztos vagyok benne, hogy ma nem lenne BioNTech–Pfizer Covid-vakcina, ha akkor nem hozom meg ezt a nagyon nehéz döntést” – idézi a Metropol a feltalálónő szavait.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×