Szerződést bontana a főváros a Főkétüsszel, a kéményseprési feladatokat pedig január elsejétől Budapesten is a Katasztrófavédelemre bíznák.
A Kéményseprők Országos Szakszervezetének elnöke szerint a változás több száz dolgozót érintene, az előterjesztésről velük mégsem egyeztettek.
"Minket semmiről nem tájékoztattak, arról sem, hogy miért van szükség ilyen hirtelen felbontani ezt a szerződést, és hát minket szakszervezetként a 400 érintett munkavállaló helyzete aggaszt a leginkább - fogalmazott Vámos Csaba, aki nem gondolja, hogy a katasztrófavédelem olcsóbban vállalná a feladatot, mert jelen állás szerint a fővárosi kéményseprők ugyanúgy kapnak kompenzációt a Belügyminisztériumtól, és a főváros is kompenzációval segíti a cégét.
További furcsaság az érdekvédő szerint, hogy idén év elején a Főkétüsz éves költségvetését is elfogadta a főváros vezetése.
Vámos Csaba az InfoRádiónak azt mondta: elképzelhető, hogy a főpolgármester politikai bosszú miatt válna meg a cégtől. És hogy mi indukálna bosszút?
"A múlt év októberében a választást követően szinte mindenki előre borítékolta, hogy a Fővárosi Kéményseprő Vállalat jelenlegi vezetőjét, Kovács Balázst meneszteni fogja Karácsony Gergely főpolgármester mint a tulajdonos képviselője. Nekik a kampányban egy igen komoly csörtéjük volt, hiszen
Kovács Balázs zuglói fideszes képviselőként rendre kritizálta Karácsony Gergely munkáját.
Ominózus eset volt, amikor a kampányban Kovács Balázs kicsit kifordítva, de lényegében azt mondta Karácsony Gergelyről, hogy arra is alkalmatlan, hogy lopni tudjon. Ezek után feltételezni lehetett, hogy Karácsony Gergelynek igen-igen a begyében volt. Így, hogy nem váltja le Karácsony Gergely Kovács Balázst, nem érheti az a vád, hogy leszámol korábbi politikai riválisával" - világított rá arra, hogy miért választhatta a főváros a szerződésbontást a vezetőcsere helyett.
Azt azért elmondta, hogy a fővárosnak törvény adta lehetősége, hogy "lepasszolja" az államnak a budapesti kéményseprés feladatait, a lakosság érdekei sem sérülnek, de azt teljes bizonytalanság övezi, hogy valamennyi kéményseprőt átveszi-e a katasztrófavédelem, illetve hogy milyen bérezéssel, mivel a katasztrófavédelem kéményseprői rosszabbul keresnek a fővárosiaknál. "Ez pedig pályaelhagyáshoz vezethet" - tette hozzá Vámos Csaba.