Infostart.hu
eur:
364.98
usd:
309.71
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
Burning candle on black background, space for text
Nyitókép: Boris Ipatov/Getty Images

Elhunyt Vitár Róbert

A sportriportert kilencvenéves korában érte a halál.

A Blikk információi szerint március elején, 90 éves korában elhunyt a legendás sportriporter, Vitár Róbert.

Vitár Róbert 1934. augusztus 29-én született Budapesten, 1944 és 1952 között a zuglói Szent István Gimnázium diákja volt. A Pedagógia Főiskola könyvtár szakán diplomázott, majd a Gorkij Könyvtárban dolgozott. 1958-ban került a Magyar Televízióhoz, ahol másfél évig a televízió archívumának, ezt követően a Sportosztály munkatársa volt. 1962 és 1968 között a Medicina Könyvkiadó sportszerkesztőségének a munkatársa, kiadói szerkesztője, 1968 és 1970 között a Lobogó folyóirat sportrovatának a vezetője volt.

1970-ben tért vissza Magyar Televízió Sportosztályára és a Telesporthoz. Munkája jelentős részét a szerkesztés tette ki, de közvetített síugrást, ritmikus gimnasztikát. Négy téli olimpiáról tudósított (1976 Innsbruck, 1980 Lake Placid, 1984 Szarajevó, 1988 Calgary).

A Testnevelési Főiskolán sportszervezői diplomát szerzett. 1980 és 1984 között a Magyar Torna-szövetség (MOTESZ) ritmikus sportgimnasztikai szakbizottságnak elnökhelyettese, majd elnöke volt.

1996-ban vonult nyugdíjba, de utána még 2002 elejéig az Eurosport munkatársa volt.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×