A kampányban kéretlen levelekkel (spam), illetve hamis webshopokkal támadják a felhasználókat, a csalók arcmaszkokat kínálnak a levelekben, amelyek egy átverős oldalra irányítják a gyanútlan áldozatokat.
A cég ismertetése szerint a Németországban, Szlovákiában és Csehországban is észlelt kampányban a kiberbűnözők személyes adatokat (név, cím, e-mailcím, mobiltelefonszám) lopnak el a felhasználóktól. A webshop semmilyen adatot nem közöl az oldal üzemeltetőjéről, vagy az eladóról, az oldal alján található adathalász formula mellett a webshop aloldalakat is tartalmaz a jobb hatás kedvéért.
A Sky News értesülései szerint az ottani maszkokkal kapcsolatos hasonló csalások, visszaélések már 300 millió forintnyi (800 ezer font) kárt okoztak a briteknek - közölték.
A szakemberek az ügyfeleknek a csalások ellen azt tanácsolják, hogy az online vásárláskor mindig biztonságos eszközöket és megfelelő védelmi szoftvert használjanak, illetve csak megbízható, ismert webshoptól vásároljanak. A vásárlói fiók létrehozásakor erős, egyedi jelszavakat alkalmazzanak, és soha ne mentsék el bankkártya adataikat a webshopban, vagy a böngészőben.