Infostart.hu
eur:
355.48
usd:
311.67
bux:
141691.73
2026. július 8. szerda Ellák
Nyitókép: Pexels.com

Négymilliárdot követelnek egy halászhajó legénységének életéért

Tíz millió dolláros (csaknem négymilliárd forint) váltságdíjat követelnek szomáliai kalózok egy eltérített kínai halászhajó 18 fős legénységért - közölte kedden egy szomáliai tisztségviselő.

A halászhajót Szomália északkeleti partjainál foglalták el a tengeri rablók még november végén. A bűnözők egyben felvételeket is közzétettek a a közösségi médiában a legénység – fegyveresek által közrefogott – tagjairól a hajó fedélzetén. A halászhajót a félautonóm Puntföld Hszafún nevű körzetének partjaihoz vitték. A túszok azóta is a fedélzeten tartózkodnak. A hajó biztonsági személyzete később átállt a partvidék fegyvereseihez.

A szomáliai kormány illetékese elmondta, hogy a hajó 2020-ban kapott halászati engedélyt a puntföldi hatóságoktól, de ez időközben lejárt.

Az Európai Unió kalózellenes haditengerészeti missziója, az Eunavfor Atalanta a múlt héten tengeri rablásnak minősítette az esetet.

A szomáliai kalózok 2008 és 2018 között okozták a legnagyobb felfordulást a kelet-afrikai ország hosszú partvonala mentén, a 2008-ban indult Eunavfor Atalanta fedőnevű, kalózok elleni műveletnek köszönhetően azonban jelentősen sikerült visszaszorítani a tengeri rablók tevékenységét.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A tegnapi napot ugyan még pluszban zárták az amerikai tőzsdék, reggelre azonban máris nagyobb esés bontakozott ki az ázsiai tőzsdéken, a dél-koreai Kospi-index ráadásul közel 5 százalékot veszített értékéből a Samsung jelentését követően. Ez azt vetítte előre, hogy fokozódhat a nyomás a technológiai részvényeken (különösen a chipgyártókon) a világ többi pontján is, és valóban ezt látjuk az USA piacain. Európában kisebb emelkedést láthattunk, a magyar tőzsde azonban alulteljesített.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×