eur:
394.44
usd:
370.48
bux:
0
2024. április 23. kedd Béla
Nyitókép: Pixabay

A főváros húzza magával az agglomerációt

Budapest vonzáskörzetében és a nyugati országrészben virágzik legjobban az ingatlanpiac, a fák azonban nem nőnek az égig, néhány éven belül fokozatosan lassulhat a piac bővülése - derül ki egy elemzésből.

Minden olyan városban árnövekedés tapasztalható az ingatlanpiacon, ahol van munkalehetőség a nagyobb gyáraknak, ipari parkoknak köszönhetően és az úgynevezett egyetemi városokban. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa arról beszélt, hogy főként

a nyugati országrészben, ahol sok a munka- vagy tanulási lehetőség, nagy a beköltözők száma, jelentősen megnőtt az érdeklődés a lakóingatlanok iránt.

„Ausztriába járnak át az emberek dolgozni, de a határ mentén, Magyarországon szállnak meg olcsón. Ezeken a településeken már szinte lehetetlen ingatlant találni” – számolt be tapasztalatairól a szakértő. Mint mondta, a befektetői réteghez tartozó vásárlók racionálisan terveznek, ezért bizonyos összegnél többet nem adnak egy ingatlanért. Ők Budapesten vagy annak környékén keresnek olyan vételt, amelynek jó lehet a megtérülése.

Gadanecz Zoltán úgy fogalmazott,

a főváros egyre jobban húzza magával az agglomerációt. Maglódon, Dunakeszin, Törökbálinton vagy épp Érd térségében egyre több az építkezés, sorra költöznek ide az emberek.

„Mindenféle ingatlanra van vevőközönség, és az egyébként másodlagos piacnak számító ikerházak és családi házak is felkapottá váltak. Budapesten ezek szinte elérhetetlen áron kaphatók, így az emberek inkább utaznak fél órával többet, hogy azt a környezetet kapják, amit ideálisnak tartanak a családjuknak. A fák viszont nem nőnek az égig, ez a folyamat meg fog állni, és megindul a visszaáramlás, igaz, ez még legalább 6-7 év” – mondta a szakértő.

Kiemelte, egyre jellemzőbb, hogy olyanok is belevágnak építőipari vállalkozásba, akik nem értenek hozzá. Ilyenkor általában nem az épület minőségével van a gond, hanem a dokumentációval és a jogi ügyletekkel, ezért gyakran viták keletkeznek. A szakértő ebben is a piac tisztulását várja.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Most kiderül, milyen állapotban van a magyar lakásállomány

Most kiderül, milyen állapotban van a magyar lakásállomány

Nemcsak a rezsiköltség, de a fenntarthatóság szempontjából is kulcsfontosságú, hogy a hazai lakásállomány milyen állapotban van. Gyakran szóba kerül, hogy globálisan az épületállomány és az építőipar felelős a globális szén-dioxid-kibocsátás közel 40 százalékáért, amit a lakásállomány energiahatékonysága is nagyban befolyásol. Hogy Magyarországon mennyire számít korszerűnek az állomány, illetve melyik korszakban épült a legtöbb lakás, azt az alábbiakban néztük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×