eur:
393.84
usd:
367.9
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
Paradigmaváltásra lehet szükség az oktatásban

Paradigmaváltásra lehet szükség az oktatásban

A fizika, a matematika, a kémia igazi mumus a diákok egy része számára. A természettudományok tanítási módszereiről az InfoRádió Szigma - A holnap világa című magazinműsorában Jenei Péterrel, az MTA-ELTE Fizika Tanítása Kutatócsoport vezetője, egyetemi adjunktus beszélt.

Az oktatást gyakorlatiasabb szemléletre kéne helyezni – hangsúlyozta Jenei Péter. Nem csak a tartalmat kell megtanítani, hanem a világ változásaira is fel kéne készíteni a diákokat, valamint önálló gondolkodásra nevelni őket – tette hozzá.

Új módszerekre azért is szükség van, mert

évről évre nagyobb a tananyag,

hiszen egyre több felfedezés születik. A folyamatos ismeretbővüléssel lépést tartani a jelenlegi rendszerben nem lehet. Az MTA-ELTE Fizika Tanítása Kutatócsoport két munkaközösséget is vezet ennek vizsgálatára.

A Modern Fizika Munkaközösség azt kutatja, hogy a modern tartalmakat hogyan lehet a gyerekek számára hatékonyan, gyorsan és emészthetően beemelni az oktatásba. A Környezeti Fizika Munkaközösség pedig környezettel kapcsolatos, divatos és fontos témákat vizsgálja a tanítás vonatkozásában.

A módszertani újítások mellett paradigmaváltásra is szükség lehet a kutatócsoport vezetője szerint. Nem feltétlenül a tartalmat kell bővíteni, hiszen manapság az interneten mindent – „és mindennek az ellentétét is” – meg lehet találni. Így inkább arra van szükség, hogy ezt a diákok megtanulják rendszerezni és a valódi, releváns információkat kiszűrni.

Az oktatást „használatorientálttá kell tenni, és nem definícióbemagolás-orientálttá”

– emelte ki Jenei Péter.

Új módszert bevezetni csak úgy lehet, hogy a jelenlegi, hagyományos oktatásra építve fokozatosan állunk át. Eleinte a tanítás kis részterületére fókuszálva kell fejleszteni, majd ezt kiterjeszteni a többire. Ez legalább 10-20 évet felölelő munka – hangsúlyozta a kutatócsoport-vezető.

A teljes beszélgetést meghallgathatják január 2-án este 7 órától itt, az InfoRádióban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×