eur:
411.28
usd:
393.04
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Ellentmondások az MSZP árnyékkormánya körül

Ellentmondások az MSZP árnyékkormánya körül

Botka László korábban azt mondta, hogy szakítani akar a 2010 előtti világgal, nem osztogat miniszteri tárcákat a kampányban, nem alakít árnyékkormányt és mostanra megnevezi azokat a szakértőket, akik a választási programját írják és népszerűsítik majd. Az MSZP miniszterelnök-jelöltjének több nyilatkozata azonban ellentmond ennek: kedden például odaígérte az oktatási tárcát Hiller Istvánnak, aki miniszter volt 2010 előtt.

Molnár Gyula, az MSZP elnöke augusztus 7-én az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, hogy mostanra, augusztus végére lesz árnyékkormánya az MSZP-nek, sőt ha rajta múlt volna, és nem Botka Lászlón, a párt miniszterelnök-jelöltjén, akkor ezt az informális testületet már tavasszal létrehozták volna.

A pártelnök akkor elárulta, az ő elképzelése az volt, hogy minden héten bemutatják az árnyékkormány egy tagját, de Botka László azt kérte, hogy ezt egyszerre tegyék meg.

Mindössze néhány nappal később, augusztus 17-én Botka László - szintén az InfoRádió Aréna című műsorában - kijelentette, hogy

nem lesz árnyékkormánya.

„MSZP-árnyékkormányként beszél róla a sajtó, miközben se nem MSZP-s, se nem árnyékkormány” - közölte.

Szocialista árnyékkormány tehát vagy lesz, vagy nem, egy szakértői csapat viszont mindenképpen megalakul. Ennek a tagjai írják és népszerűsítik majd Botka választási programját. A miniszterelnök-jelölt augusztus 17-én az InfoRádió Aréna című műsorában megerősítette, hogy

Pogátsa Zoltán közgazdász, Andor László korábbi uniós biztos és Komáromi Zoltán egészségpolitikus,

az Együtt választmányi tagja részt vesz ebben a munkában, a többieket pedig a hónap végén, vagy legkésőbb szeptember elején bemutatja. Hangsúlyozta viszont, hogy nem fog miniszteri tárcákat osztogatni.

Botka László augusztus 26-én Szegedre hívta tanácskozni az MSZP vezető politikusait, a baloldali értelmiséget és Karácsony Gergelyt, a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjét, de Komáromi Zoltánon kívül itt sem nevezett meg senkit a választási programját megíró csapatból, tegnap, az oktatási terveit ismertető sajtótájékoztatón viszont - bár korábban azt mondta, hogy nem fog miniszteri tárcákat osztogatni - közvetve mégis azt tette. Úgy fogalmazott:

reméli, hogy Hiller István még lesz oktatási miniszter.

Hiller István egyébként Molnár Gyulához hasonlóan szeretné, ha az MSZP-nek lenne árnyékkormánya. A politikus még áprilisban azt mondta az InfoRádió Aréna című műsorában, hogy ez szerinte növelné a támogatottságot, de ősszel kellene nyilvánosságra hozni a névsort.

Hiller István miniszter-jelöltsége már csak azért is feltűnést keltene, mert Botka László eddig azzal kampányolt, hogy nem térhet vissza a 2010 előtti világ, márpedig a választmányi elnök éppen akkoriban volt oktatási miniszter.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig stagnálással kezdődhet a nap Európában. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet. Gazdasági események szempontjából az európai BMI-adatoknak lesz ma jelentősége, míg idehaza a beruházások alakulásának közlésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×