eur:
393.12
usd:
367.3
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György
Ellentmondások az MSZP árnyékkormánya körül

Ellentmondások az MSZP árnyékkormánya körül

Botka László korábban azt mondta, hogy szakítani akar a 2010 előtti világgal, nem osztogat miniszteri tárcákat a kampányban, nem alakít árnyékkormányt és mostanra megnevezi azokat a szakértőket, akik a választási programját írják és népszerűsítik majd. Az MSZP miniszterelnök-jelöltjének több nyilatkozata azonban ellentmond ennek: kedden például odaígérte az oktatási tárcát Hiller Istvánnak, aki miniszter volt 2010 előtt.

Molnár Gyula, az MSZP elnöke augusztus 7-én az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, hogy mostanra, augusztus végére lesz árnyékkormánya az MSZP-nek, sőt ha rajta múlt volna, és nem Botka Lászlón, a párt miniszterelnök-jelöltjén, akkor ezt az informális testületet már tavasszal létrehozták volna.

A pártelnök akkor elárulta, az ő elképzelése az volt, hogy minden héten bemutatják az árnyékkormány egy tagját, de Botka László azt kérte, hogy ezt egyszerre tegyék meg.

Mindössze néhány nappal később, augusztus 17-én Botka László - szintén az InfoRádió Aréna című műsorában - kijelentette, hogy

nem lesz árnyékkormánya.

„MSZP-árnyékkormányként beszél róla a sajtó, miközben se nem MSZP-s, se nem árnyékkormány” - közölte.

Szocialista árnyékkormány tehát vagy lesz, vagy nem, egy szakértői csapat viszont mindenképpen megalakul. Ennek a tagjai írják és népszerűsítik majd Botka választási programját. A miniszterelnök-jelölt augusztus 17-én az InfoRádió Aréna című műsorában megerősítette, hogy

Pogátsa Zoltán közgazdász, Andor László korábbi uniós biztos és Komáromi Zoltán egészségpolitikus,

az Együtt választmányi tagja részt vesz ebben a munkában, a többieket pedig a hónap végén, vagy legkésőbb szeptember elején bemutatja. Hangsúlyozta viszont, hogy nem fog miniszteri tárcákat osztogatni.

Botka László augusztus 26-én Szegedre hívta tanácskozni az MSZP vezető politikusait, a baloldali értelmiséget és Karácsony Gergelyt, a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjét, de Komáromi Zoltánon kívül itt sem nevezett meg senkit a választási programját megíró csapatból, tegnap, az oktatási terveit ismertető sajtótájékoztatón viszont - bár korábban azt mondta, hogy nem fog miniszteri tárcákat osztogatni - közvetve mégis azt tette. Úgy fogalmazott:

reméli, hogy Hiller István még lesz oktatási miniszter.

Hiller István egyébként Molnár Gyulához hasonlóan szeretné, ha az MSZP-nek lenne árnyékkormánya. A politikus még áprilisban azt mondta az InfoRádió Aréna című műsorában, hogy ez szerinte növelné a támogatottságot, de ősszel kellene nyilvánosságra hozni a névsort.

Hiller István miniszter-jelöltsége már csak azért is feltűnést keltene, mert Botka László eddig azzal kampányolt, hogy nem térhet vissza a 2010 előtti világ, márpedig a választmányi elnök éppen akkoriban volt oktatási miniszter.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×