eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Az év üzlete: gigászi bevétel, minimális adó

Soha olyan sokat nem költöttek szerencsejátékra Magyarországon, mint tavaly, amikor a piac játékbevétele átlépte a 400 milliárd forintos határt. A költségvetésbe befolyó 34,4 milliárd forint viszont 2001 óta a legrosszabb adat – derül ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján található évkönyvből, amelyből a Magyar Nemzet szemezgetett.

2007-ben még 245 milliárd forint volt a szerencsejáték-piac játékbevétele, 2016-ra már megközelítette a 420 milliárdot - mutat rá a Magyar Nemzet.

Bár 2012 októberében a pénznyerő automaták működtetését a kaszinók területére korlátozta a parlament, úgy látszik, a magyar lakosság játékszenvedélye ettől nem csökkent. A korlátozás ellenére is folyamatosan nőttek a szerencsejáték-piaci bevételek,

évente egymilliónál is több látogató keresi fel a kaszinókat,

ahol nyugodtan játszhatnak a pénznyerő automatákkal.

Az úgynevezett első kategóriás kaszinóknak ugyanis kötelező pénznyerő automatát üzemeltetniük a NAV honlapján olvasható tájékoztató szerint.

A lap emlékeztet arra, hogy az állam 2013-ban koncesszióhoz kötötte a kaszinók üzemeltetését, a kaszinók pedig egyre nagyobb szeletet hasítanak ki az átalakuló szerencsejáték-piacból.

Részesedésük 2007 óta kis híján megháromszorozódott, és 2016-ra megközelítette a 29 milliárd forintot, miközben befizetett játékadójuk lényegében nem változott.

A kaszinók játékbevétele magasabb volt, mint a hatoslottó, a kenó, a totó és a góltotó összes bevétele

- mutat rá az újság.

A Magyar Nemzet információi szerint a kaszinók

ténylegesen befizetett adója tavaly alig haladta meg a 3 milliárd forintot.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×