„Már nagyon régen megfogalmazódott, hogy ezt az ötletet megvalósítsuk. Adódott, hogy van egy ötvenötezernél is nagyobb létszámmal működő szervezet, a polgárőrség, nagyon sok településen ott vannak, jó kapcsolatban vannak az önkormányzattal és a rendőrséggel is” - hangsúlyozta Pausz Ferenc.
Az Országos Polgárőr Szövetség alelnöke kiemelte, a program arról szól, hogy az olyan, nagy forgalmú gyalogátkelőhelyeket, például iskolák környékén örökbe fogadja a településen működő polgárőr egyesület, amelyet aztán folyamatosan figyel, egyrészt a gyalogosmozgást, másrészt a forgalomtechnikai jelzések állapotát is.
„A cél, hogy ha valami nem megfelelően működik, jelezzék az önkormányzatnak vagy a rendőrségnek. A nagy forgalmú időszakokban jelzőőri tevékenységgel segítik is a gyalogosok biztonságos átkelését” - fűzte hozzá Pausz Ferenc.
A polgárőrség nem vesz át fenntartási vagy üzemeltetési feladatokat, a jelzésen van a hangsúly – jelentette ki az Országos Polgárőr Szövetség alelnöke.
„Sok olyan gyalogátkelőhely van, ahol nem látszik normálisan a jelzőtábla, mert benőtte a fa vagy a bokor, vagy az útburkolati jel már nem megfelelő minőségű, ezekre hívják fel a figyelmet a polgárőrök” - hangsúlyozta Pausz Ferenc.