354.62
68673.84
2024. május 16. csütörtök Botond, Mózes

A PSG minden helyzetét kihagyta, előnybe került a Dortmund

A Borussia Dortmund egygólos előnnyel utazhat Párizsba, a jövő keddi visszavágóra. A német csapak Füllkrug góljával 1-0-ra verte a BL-elődöntő első mérkőzésén a Paris Saint-Germaint.

Nincs nagy meglepetés a vendég párizsi csapat összeállításában, a Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Nuno Mendes - Vitinha, Zaire-Emery, Fabian - Dembelé, Mbappé, B. Barcola tizenegy kezd, a világbajnoki döntős Randal Kolo-Muani, aki korábban Németországban, az Eintracht Frankfurtban is játszott, nem fér be.

A Borussia Dortmundnál nem jött rendbe Sebastien Haller sérülése, de a kispadra le tudott ülni. A kezdő tizenegy: Kobel - Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen - Can, Brandt, Sabitzer, Adeyemi, Sancho - Füllkrug. Olyan nagynevű játékosok kerültek Halleren kívül is a tartalékok közé, mint Marco Reus és Niklas Süle.

Nagyszerű hangulatban, természetesen telt ház előtt játszanak a csapatok. A két exdortmundi, Hakimi és Dembelé is kapott egy-egy „csomagot”.

Julian Brandt labdájával Sabitzer helyzetbe került, Donnarumma kitűnően fogta a szöget, hárított.

Ousmane Dembélé második kapura lövési kísérlete is elkerülte a kaput.

Egyik csapatnak sem volt még nagy helyzete (talán még közepes sem), az utóbbi percekben aktívabbá vált a Dortmund.

A 36. percben a semmiből vezetést szerzett a Dortmund. Nicklas Füllkrug rámozdult a védők közé beívelt labdára, s bevágta Donnarumma jobb kezéhez, a rövid sarokba, 1-0.

Lucas Hernandez megsérült, le kellett cserélni, Beraldo állt a helyére.

Sabitzer majdnem megduplázta az előnyt, 10 méterről lőtt, de az olasz kapus most leért a lövésre.

Vége az első félidőnek.

Aktívabban kezdett a PSG, az 50. percben húsz másodperc alatt előbb Mbappé, majd Hakimi találta el a jobb kapufát.

Öt perccel később Fabian Ruíz tiszta helyzetből kapu mellé fejelte a földről felpattanó labdát.

Füllkrugnak is akadt egy nagy helyzete, Jadon Sacho előkészítése után a csatár a léc fölé lőtt.

Dembelé és Mbappé hozott össze egy helyzetet, Dembélé kapura küldte a labdát, nem találta jól el, a kapus védett.

Hakimi előkészítése után Dembelé, 12 méterről, tiszta helyzetből, a kapu fölé vágta a labdát.

A másik oldalon Brandt nagy helyzetbe került, Marquinhos óriásit mentett.

Fabian Ruiz ismét befutott a védők mögé, ismét megkapta a labdát és ismét a kapu mellé fejelt.

Vége a mérkőzésnek, a második félidőben mindkét csapat több gólt is szerezhetett volna, de maradt az 1-0-s Borussia Dortmund előny.

Vége az operációnak: mesterséges kómában tartják a szlovák miniszterelnököt

Robert Fico többórás műtéten esett át, miután egy merénylő többször rálőtt és életveszélyesen megsebesítette.

Angela Merkel nem kapott meghívót a CDU-kongresszusra, de a Zöldeknél beszédet is mondott

Nagy visszhangot váltott ki, hogy Angela Merkel szinte főszereplője volt egy zöldpárti politikus búcsúztatójának. A szóban forgó politikus az a Jürgen Trittin volt, aki a tizenhat évig tartó Merkel-érában tekintélyes ellenzéki képviselőként mindvégig az akkori kancellár korrekt és sokak által tisztelt ellenfele volt. Ezért talán nem is véletlen, hogy a búcsúztatóra meghívták Angela Merkelt, aki meg is lepte vendéglátót.
2024.05.16. csütörtök, 18:00