eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika
Nyitókép: Pixabay

Bajban a ChatGPT: az emberi aggyal semmi nem veheti fel a versenyt

India második legnagyobb techcége, a nemzetközi szinten is jól ismert Infosys alapítója meglepőt nyilatkozott.

Az internetet lázban tartja mindaz, amire a november óta elérhető ChatGPT és azóta bemutatott riválisai képesek: Narayana Murthy ugyanakkor úgy nyilatkozott a CNBC-nek, hogy egyelőre még nem kell attól tartanunk, hogy a chatbotok tesznek bennünket munkanélkülivé.

"A ChatGPT kiváló kiegészítője a tudásgenerálásnak, bizonyos feladatok elvégzésének, például egy esszé megírásának" – fogalmazott. "De tartsuk észben, hogy mindannyian ugyanahhoz a ChatGPT-hez férhetünk hozzá" – egészítette ki.

Murthy 1981–2002 közt volt az Infosys vezérigazgatója: véleménye szerint a gondolkodás nagy különbséget jelent abban, ahogyan két ember használhatja a ChatGPT-t.

"Ha két ember versenyez, mindkettejüknél a ChatGPT kimenete az alap, amihez ugyanakkor hozzáadják saját differenciálásukat, saját intelligenciájukat, saját meglátásaikat" – folytatta Murthy, felvetve azt a helyzetet, amelyben ő és az őt kérdező újságíró versenyeznének egy adott feladaton. "Ez az, amiért a tanárok én jobb eredményt fogok elérni egy ilyen versenyben szakértőként, mint ön laikusként. A mindennapokban aki lusta, az most is hármast kap legfeljebb, nem pedig ötöst. Ezért nem aggódom annyira a ChatGPT miatt" – mondta el.

Murthy 1981-ben 250 dolláros alaptőkével hozta létre az Infosyst, amely mára a világ harmadik legértékesebb informatikai szolgáltatási márkája 62 milliárd dolláros piaci kapitalizációval. Több mint 346 ezer alkalmazottat foglalkoztat világszerte az ázsiai-csendes-óceáni térségtől Észak-Amerikán át Európáig és a Közel-Keletig. Az Infosys volt az első indiai vállalat, amelyet 1999 márciusában bevezettek a Nasdaqra, majd 2012 decemberében a New York-i tőzsdére is.

Az Infosys alapítója a ChatGPT-t eszközként, a jobb minőségű munka és teljesítmény előállításának segítőjeként fogja használni, nem az emberi munkaerő helyettesítésére.

"Végső soron nagyon hiszek abban az elméletben, hogy az emberi elme a legerősebb gép. Nincs semmi, ami legyőzhetné" – fogalmazott.

Címlapról ajánljuk
Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Határozott emelkedéssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, amelyet vegyes mozgások követtek Ázsiában. A tegnapi zárás után jelentett az Apple, amelynek sikerült megverni az elemzői várakozásokat és története legnagyobb sajátrészvény-vásárlását jelentette be, így az iPhone-gyártó árfolyama jelentős pluszban indította a mai napot. Délután fontos munkaerőpiaci adat érkezett az USA-ból, az amerikai foglalkoztatottak létszámának emelkedése messze elmaradt a várakozásoktól, és jócskán csökkent az előző hónaphoz képest áprilisban. A tőzsdék a nap első felében is a pozitív tartományban mozogtak, majd a munkaerőpiaci adat után begyorsult az emelkedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×