eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin
Az aranyérmes svéd Jenny Rissveds a Rio de Janeiró-i nyári olimpia női hegyikerékpárversenyének eredményhirdetésén a Hegyikerékpár Központban 2016. augusztus 20-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Fazry Ismail

Őszintén vallott a riói aranyérmes: a halál után sóvárgott az olimpiát követően

A poklok poklát járta meg a hegyikerékpáros Jenny Rissveds, aki Tokióban csak élvezni akarja a versenyt.

Öt éve kisebb meglepetésre svéd aranyérem született a nők hegyikerékpáros-versenyén, amelyben Jenny Rissveds jelentős, negyven másodperces előnnyel ért célba.

A címvédő akár felszabadult címvédésre is készülhetne, de ahogy elmesélte, őt a riói siker sokkal inkább a mélybe taszította, mint felemelte – írja a 24.hu.

Rissveds nem tudta feldolgozni a hirtelen jött népszerűséget, folyamatos belső csatákat vívott, amiről nem sokan tudtak. Előbb étkezési rendellenességek gyötörték, majd a halál iránti vágy keserítette meg az életét.

„Soha nem tudnám megölni magam, de akkor úgy éreztem, nem akarok élni. Az lett volna a legjobb, ha valaki meggyilkol”

nyilatkozta a norvég közszolgálati médiának Jenny Rissveds, akin a depresszió és a szorongás teljesen eluralkodott, és már a kerékpározás sem érdekelte.

„Nem feltétlen az olimpia okozta a rossz érzéseimet, mert már 2015 óta rosszul éreztem magam. De a riói játékok alatt, majd utána mindez fokozódott” – tette hozzá. Ezt követően a kerékpáros terápiára ment, és úgy érezte, hogy az antidepresszánsok segítenek neki. Az elmúlt években pedig keményen dolgozott, hogy ne érezze magán az elvárások nyomását.

A kerékpározáshoz az UNICEF-munka vezette vissza, inspirációt kapott attól, hogy gyerekekkel dolgozhatott.

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×