395.1
370.75
65116.7
A cseh Patrik Schick (b,3) megszerzi csapata első gólját a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének Csehország-Dánia mérkőzésén Bakuban 2021. július 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA pool/Tolga Bozoglu

A tornát két vereséggel kezdő Dánia bejutott az Eb-elődöntőbe

A dán válogatott, elsősorban első félidei játékának köszönhetően, 2-1-re nyert a csehek ellen, s ezzel bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjébe. Ellenfele Anglia vagy Ukrajna lesz.

2021.07.03. 19:56

Barák lövése volt a csehek utolsó esélye

A 95. percben 18 méterről a kapu mellé lőtt.

2021.07.03. 19:44

Újabb cseh fejsérülés

Ezúttal Borilnak kellett bekötni a fejét.

2021.07.03. 19:42

Vaclik újabb jó védése

Maehle közeli lövésénél jól fogta a szöget.

2021.07.03. 19:39

Schicket lecserélte Jaroslav Sihlavy

Vydra állt a helyére. Sevciket Darida váltotta a 80. percben. A dánoknál Delaney és Christensen lement, Mathias Jensen és Joachim Andersenis a pályán.

2021.07.03. 19:38

Poulsen lőtt, Vaclik védett

A csatár 17 méterről lőtt, a kapus vetődve szögletre ütötte a labdát.

2021.07.03. 19:36

Nyílt, érdekes a játék

Szinte másfél-két percenként helyzet alakul ki. A csehek többet tanbyáznak most az ellenfél tizenhatosánál, mint a dánok a másik térfélen. Kasper Schmeichel bravúrral ütötte le a labdát Tomás Soucek fejéről.

2021.07.03. 19:26

Cseh kínok

Jakub Brabec szállt be a megsérült ondrej Celustka helyére. Tomás Soucek fejsérülést szenvedett, de „turbánnal” folytatni tudja. Néhány perccel később cseréltek a dánok, a kitűnően játszó Jens Stryger Larsent Daniel Wass váltotta.

2021.07.03. 19:20

Dán cserék

Dolberg és Damsgaard helyén Poulsen és Nörgaard a dánoknál.

2021.07.03. 19:16

Schick utolérte Cristiano Ronaldót

Immár a Bayer Leverkusen cseh csatára is ötgólos a tornán, akárcsak Cristiano Ronaldo. Az aranycipőért vívott versenyben még a portugál vezet, neki van ugyanis egy gólpassza is.

2021.07.03. 19:10

Patrik Schick szépített, 1-2

A tornán így már ötgólos csatár tizenkét méterről, védőjét, Jannik Vestergaardot megelőzve lőtte a jobb alsó sarokba. Vladimir Coufal adta a gólpasszt. Csehország–Dánia 1-2.

2021.07.03. 19:09

Nagyon jól kezdtek a csehek

A második félidő első három percében két veszélyes lövésük is akadt, Antonín Barák lövését bravúrral védte Kasper Schmeichel. A félidő kezdetén egyébként kettőt cseréltek a csehek, Lukás Masopust és Tomás Holes helyére Jakub Jankto és Michael Kmencik állt be.

2021.07.03. 18:49

Kétgólos dán előny 45 perc után

Csehország–Dánia 0-2

2021.07.03. 18:44

Pazar dán támadás után újabb dán gól, 2-0

Joakim Maehle, a torna egyik felfedezettje a balhátvéd helyéről nagyon látványosan, jobb külsővel benyeste a labdát középre, egy csatár feje fölött még átment a labda, de a kiválóan érkező Kasper Dolberg hat méterről, kapásból, a léc alá vágta.

BAKU, AZERBAIJAN - JULY 03: Kasper Dolberg of Denmark scores their side's second goal during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Czech Republic and Denmark at Baku Olimpiya Stadionu on July 03, 2021 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Valetin Ogirenko - Pool/Getty Images)
Fotó: Valetin Ogirenko - Pool/Getty Images

2021.07.03. 18:38

Minden dán kontra veszélyes

Damsgoord a jobbösszekötő helyéről leadott lövését Vaclík védte.

2021.07.03. 18:26

Kiegyenlítebbé vált a játék

A dánok első negyedórabeli nagy rohanása után most kiegyenlítettebb a játék, többet van a cseheknél a labda, mint korábban.

2021.07.03. 18:23

Schmeichel javított rossz passza után

Kasper Schmeichel, a dánok kapusa rosszul rúgta ki a labdát a balhátvédje felé. Lukas Masopust elcsípte, majd Tomás Holest helyzetbe hozta. A budapesti mérkőzés egyik hőse kicsit kisodródva lőtt, de így is sokat számított, hogy Schameichel jól zárta a szöget elévetődve.

2021.07.03. 18:17

Újabb dán helyzet

Jens Stryger Larsen beadását Thomas Delaney 12 méterről térdelte kapura. Nem találta el jól a labdát, ezért nem volt igazán veszélyes kapura.

2021.07.03. 18:15

Höjbjerg álompassza

Pierre-Emile Höjbjerg, a dán asszisztkirály ötven méteres indításával Mikkel Damsgaard kiugrott, de nem találta el jól a labdát. Vaclik kapus mellett még el tudta rúgni, de Vladimir Coufal utolérte a gyenge labdát a gólvonal előtt.

2021.07.03. 18:12

Dán rekordbeállítás

A dánok eddig a nagy tornák közül az 1986-os mexikói világbajnokságon szerezték a legtöbb gólt, tízet. Ezt a rekordot most beállították Thomas Delaney fejesével. Ne fogadjunk rá nagy összegben, hogy nem lesz új csúcs is.

2021.07.03. 18:07

Delaney befejelte, 1-0 a dánoknak

Majd elválik, jó ómen-e, hogy ilyen gyorsan vezetést szereztek a dánok – Poulsen a belgák elleni vesztes mecsen talált ilyen gyorsan a kapuba –, mindenesetre az ötödik percben már előnybe kerültek. A Borussia Dortmund 2019 szeptembere óta először szerzett gólt a nemzeti tizenegyben. Érdekes: ez volt a 24. fejes gól az Eb-n, ez is rekord a torna történetében.

BAKU, AZERBAIJAN - JULY 03: Thomas Delaney of Denmark scores their side's first goal during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Czech Republic and Denmark at Baku Olimpiya Stadionu on July 03, 2021 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Valetin Ogirenko - Pool/Getty Images)

2021.07.03. 17:56

Újabb hosszabbítás?

A brit elemzők nagyobb része döntetlent tippel az első 90 percre. Ugyanakkor a sporteredmények elemzésében is ismert Gracenote társaság 60 százalékot ad dán győzelemre.

2021.07.03. 17:35

Boril a csehek balhátvédje, Darida nem kezd

A cseheknél, miután letelt az eltiltása, visszakapta a helyét a balhátvéd Jan Boril, így kimarad Pavel Kaderabek. A csapatkapitány Vladimir Darida felépült, de tralán nem bír 90, s főleg 120 percet, a kispadon kezdi a meccset. Az összeállítás: Vaclik – Coufal, Celustka, Kalas, Boril – Holes, Soucek – Masopust, Barak, Sevcik – Schick.

2021.07.03. 17:32

A dánok változatlan tizeneggyel kezdenek a nyolcaddöntőhöz képest

Simon Kjaer és Thomas Delaney is rendbe jött, mindketten vállalták a játékot. Daniel Wass sérülése ugyan a múlté, de Kasper Hjulmand kapitány továbbra is Jens Stryger Larsent játszatja. A „lipcsei” Yusuf Poulsen kilencven percet még nem bír, de leül a padra, ha szükség lesz rá, be tud szállni. Az összeállítás: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard – Stryger Larsen, Höjbjerg, Delaney, Maehle – Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.

Vitézy Dávid: Gyurcsányozás és Budapest-ellenes minisztérium helyett a város legyen a középpontban!

101 pontban hirdette meg főpolgármesteri választási programját. Sokkal több van szerinte Budapestben, ráadásul a külső kerületeket is magára hagyta a várospolitika, pedig ott lakik a budapestiek háromnegyede - mondta programadó-kampánynyitó rendezvényén Vitézy Dávid, az LMP által támogatott főpolgármester-jelölt.