eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az argentin Lionel Messi a katari labdarúgó-világbajnokság C csoportjának harmadik fordulójában játszott Lengyelország-Argentína mérkőzésen a Dohai 974 Stadionban 2022. november 30-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

A Barca vezetősége szivárogtathatta ki Lionel Messi fizetését, szerződését

Egymás között pedig igencsak durván beszéltek a csapat sztárjáról.

A katalán rendőrség több mint egy éve zajló nyomozásának sajtóban közölt hírei szerint a Barcelona két, közvetlenül az akkori klubelnök, Josep Maria Bartomeu alá rendelt csúcsvezetője, Oscar Grau klubigazgató és Roman Gomez Ponti, a klub vezető jogásza szivárogtatta ki Messi és Gerard Piqué szerződését – írja a 444.hu.

Miután ez a hír megjelent, a helyi sajtóban olyan – feltehetőleg az említett rendőrségi nyomozás során megszerzett – Whatsapp-üzeneteket publikáltak, amikből az derül ki, hogy a klub előző elnökének és csúcsvezetőinek zárt chatcsoportjában meghökkentően durva modorban értekeztek Lionel Messiről és több, a klub aranykorszakát meghatározó játékosról.

Roman Gomez Ponti például azt írta Bartomeu elnöknek, hogy "nem lehet ennyire rendes" egy akkora "csatornapatkánnyal", mint Messi.

A jogász azzal vádolta a sztárfocistát, hogy "diktatúrát vezetett be" az új játékosok szerződtetésében, a régiek szerződésének megújításában és a szponzori szerződések területén.

A jogász ezután arra panaszkodott, hogy a klub alkalmazottainak mennyi "zsarolást és durvaságot" kellett elszenvedniük "ettől a hormonális törpétől, aki az életét köszönheti a Barcának".

A Barcelona akkori vezetőségét az dühítette fel, hogy Messi közölte, szerződése egy záradékát kihasználva távozna a koronavírus-járvány miatt amúgy is bajban lévő klubtól a 1019-20-as idény végén. Ez végül akkor nem történt meg, kijutott viszont a nyilvánosságba a szerződésével együtt az is, hogy Messi milyen sokat keres.

A rendőrség nem csúnya chatüzenetek miatt vizsgálódik, hanem a klub akkori vezetőségének távozásához vezető Barcagate-botrány szálait felgöngyölítve bukkant a fentiekre. Az ügy 2020-ban indult azzal, hogy egy oknyomozó cikk szerint a Barcelona vezetősége fizetett egyes, a vezetőséget kritizáló játékosait becsmérlő, illetve Bartomeu elnököt és a klubvezetést magasztaló bejegyzésekért.

Komolyra akkor váltott a nyomozás, amikor kiderült, hogy az érintett tevékenységgel megbízott PR-céggel az iparágban szokásos díjazás hatszorosáért kötöttek szerződést, a különbözetet pedig feltehetőleg zsebre tették. Ezután vette őrizetbe egy rövid időre a katalán rendőrség Bartomeut, Graut, Gomez Pontit és az elnök tanácsadóját, Jaume Masferrert.

Az ebben a korrupciós ügyben lefoglalt telefonokon találták a fentiekre fényt derítő üzeneteket.

Pénteken közleményben reagált az állításokra Bartomeu.

Az exelnök azt állítja, hogy nem tudott a Messi-szerződés kiszivárogtatásáról, és a Barcagate-hez sincs köze,

ezért az ügyvédje kérte, hogy szüntessék meg az ellene folyó vizsgálatot. "Kijelentem, hogy nem szivárogtattam ki semmit, nem is engedélyeztem ilyet, és nem si volt tudomásom róluk" – idézi az egykori klubelnököt a katalán Sport.

A Messiről szóló dehonesztáló kifejezésekről úgy nyilatkozott, azok egy magánbeszélgetésben szerepeltek, amelynek résztvevőit megilleti a véleményszabadság, még akkor is, ha ő másképp is gondolkodik a klubtörténet legeredményesebb játékosáról. "Megismétlem, amit korábban már többször elmondtam: Leo Messinek, minden idők legjobb futballistájának az elengedése történelmi baklövés" – küldött egy oldalvágást utódának, Joan Laportának.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×