eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
SAMARA, RUSSIA - JULY 07:  Russian football fans cheer on their team as they watch a giant TV screen at the Samara FIFA fanfest on July 7, 2018 in Samara, Russia. The quarter finak game between Russia is taking place in Sochi for a coveted semi-final place.  (Photo by Christopher Furlong/Getty Images)
Nyitókép: Christopher Furlong/Getty Images

Orosz futball: még mindig nem tudni, merre tovább

Az Orosz Labdarúgó-szövetség (RFSZ) másodszor is elhalasztotta a döntést arról, hogy kilép-e az európai szövetségből (UEFA) és csatlakozik az ázsiai konföderációhoz (AFC).

Az ügyben először péntekre hívták össze az RFSZ végrehajtó bizottságának ülését, de a tanácskozáson nem jutottak közös nevezőre, ahogyan a keddi összejövetelen is csak azt tudták rögzíteni, hogy még további egyeztetések szükségesek. A TASZSZ szerint a végső szavazásra december 31-ig kerítenek sort.

A nemzetközi szövetség (FIFA) és az UEFA február 28-án – négy nappal Oroszország ukrajnai inváziójának kezdete után – felfüggesztette az orosz válogatott és az orosz klubcsapatok részvételét a nemzetközi sorozatokban. Az orosz nemzeti együttes így lemaradt a katari világbajnokság pótselejtezőjéről és nem vehet részt a 2024-es németországi Európa-bajnokság kvalifikációjában. A válogatott mindössze három barátságos mérkőzésen lépett pályára a szankciók bevezetése óta: a kirgiz, a tádzsik és az üzbég válogatott ellen játszott.

Ha az RFSZ kérelmezi, és az AFC pozitívan áll hozzá, az oroszok részt vehetnek az Ázsiában zajló sportági eseményeken. Nem ez lenne az első példa konföderáció-váltásra: Izrael 1992-ben pártolt át az európai szövetséghez, miután az AFC politikai okokból felfüggesztette tagságát, míg Ausztrália sportszakmai megfontolások miatt csatlakozott 2006 elején az AFC-hez.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×