eur:
411.23
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A japán Aszano Takuma (j) berúgja csapata második gólját a német Manuel Neuer kapujába (b) a katari labdarúgó-világbajnokság első fordulójában, a E csoportban játszott Németország-Japán mérkőzésen az ar-rajjáni Halifa Stadionban 2022. november 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Rungrodzs Jongrit

Vádlottak padján a német válogatott, Hansi Flick a fő bűnös

Megismétlődik-e 2018, avagy talpra tud-e állni a német válogatott? Ezt találgatják a szakemberek, és ezen elmélkedik a sajtó, cseppet sem kímélve a játékosok többségét. A legtöbb bírálatot a szövetségi kapitány, Hansi Flick kapta, a Japán ellen elszenvedett vereségért leginkább őt hibáztatják.

A csalódás óriási, amit a játékosok sem rejtettek véka alá. Ilkay Gündogan, a válogatott török származású középpályása egészen odáig elment, hogy nevek említése nélkül társait bírálta, különös tekintettel a védelemre.

A Manchester City 32 éves játékosa a második félidő derekán történt lecseréléséig csapata legjobbja volt, az első félidőben megítélt tizenegyest ő értékesítette. Mindez azonban kevés volt, és hiába dolgozott ki irányításával a válogatott jobbnál jobb helyzeteket, azok kihasználatlanok maradtak. A rendkívül lelkes japánok pedig megfordították a mérkőzés állását, és végül 2-1-re győztek.

A meccs utáni sajtónyilatkozatában Gündogan egyenesen azzal vádolta társait, hogy

néhányan "elbagatellizálták" a játékot.

"Nem tudom eldönteni, hogy valójában az érettség hiányzott-e, vagy egy lépéssel továbbmenve maga a képesség arra, hogy úrrá legyünk a szorult helyzeten" – fogalmazott a játékos, aki ezúttal 64. alkalommal öltötte magára a válogatott mezét.

Az ARD televíziónak nyilatkozva mindenekelőtt a védelmet marasztalta el. különös tekintettel a japánok győztes góljára. "Egy világbajnokságon ilyen gólt egyszerűen nem lehet kapni" – hangoztatta. Gündogan a kritikát fokozta azzal, hogy érzése szerint egyes játékosok mintha féltek volna a labdától. Mindezt megtoldotta még azzal is, hogy hiányzott a magabiztosság.

Az sem mellékes, hogy a 67. percben cserélték le, 8 perccel a japánok egyenlítő gólja előtt.

Szavait szakértők úgy értékelték, hogy

alapjában a csapat egységét kérdőjelezte meg.

Mindezt bizonyítja, hogy a középpályán éppen őt váltó Leon Goretzka sértődötten reagált a bírálatokra. A Bayern München játékosa mindenekelőtt azt vette zokon, hogy játékostársa egyeseknél az érettség hiányát rótta fel.

A tekintélyes német sportmagazin, a Kicker kommentárjában úgy értékelte, hogy a kapitány Hansi Flick és a válogatott egyformám hibáztatható a kudarcért: a csapat a sorozatos hibákért, a jobbnál jobb helyzetek elpuskázásáért, a védelem pedig a súlyos hibákért.

Az újság megítélése szerint Németország immár a második világbajnokságon a csoportjában "groteszk vereséget" szenvedett, és rendkívül szorult helyzetbe került.

A válogatottnak nem sikerült az egygólos vezetést győzelemmé változtatni, ahogy az argentinoknak Szaúd-Arábia ellen sem, hiába volt a helyzetek sora. A japánok pedig "brutálisan megbüntették őket" – hangsúlyozta a Kicker. Az újság szerint

mindennek nem a pech a magyarázata, hanem egyeseknél a tudás és az eltökéltség hiánya.

A legtöbb bírálatot – és nem csak a Kickertől – a szövetségi kapitány kapta, Hansi Flicknek egybehangzóan azt rótták fel, hogy a cserékkel megtörte a csapat addigi lendületét. A kapitány a második félidő derekán a rutinos irányítókat, Gündogant és Thomas Müllert Leon Goretzkával és Jonas Hoffmannal váltotta fel. Ezzel a csapat addigi tengelye roppant meg, és összességében a vereséghez vezetett.

Az elemzők ugyanakkor rámutatnak arra is, hogy még semmi sem veszett el végérvényesen Flick és válogatottja számára.

A spanyolok elleni vasárnapi mérkőzés azonban élet‑halál harc lesz a továbbjutás szempontjából.

"Még él a remény, hogy a mostani brutális csalódás sikeres felvirágzásba torkollik" – fogalmazott a Kicker.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×