eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Neymar brazil labdarúgó távozik perének tárgyalásáról egy barcelonai bíróságról 2022. október 17-én. A futballcsillagot Josep Maria Bartomeu és Sandro Rosell korábbi barcelonai klubelnökökkel együtt csalás és korrupciós vádakkal állítják bíróság elé, amiért a vád szerint Neymar 2013-ban szabályellenes feltételekkel igazolt át a Santos FC brazil klubcsapatból a Barcelonába.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Quique García

Váratlan fordulat Neymar bírósági ügyében

A spanyol ügyészség minden vádat ejtett Neymarral, a Paris Saint-Germain brazil válogatott labdarúgójával szemben, akit korábban csalással és korrupcióval gyanúsított meg.

Az eljárásban azt kellett tisztázni, hogy eltitkolta-e azoknak a pénzeknek egy részét, amelyeket még akkor kapott, amikor a brazil Santostól átigazolt Spanyolországba, az FC Barcelonához.

A folyamat meglepően lassan haladt, hiszen több mint öt évvel ezelőtt, 2017. február 20-án derült ki, hogy a csatárnak bíróság elé kell állnia, miután elutasították a fellebbezését.

Az ügy a DIS elnevezésű brazil befektetési csoport panaszával indult. Részben ez a vállalat birtokolta Neymar játékjogát, és azt állította, hogy kevesebb pénzt kapott, mint amennyi jogosan járt volna, amikor a futballista 2013-ban Barcelonába szerződött. Ezután Brazíliában és Spanyolországban is vizsgálatok indultak annak kiderítésére, hogy eltitkolták-e az átigazolási díj egy részét, majd az ügyészség

kétéves börtönbüntetést és csaknem 10 millió dollár pénzbüntetést kért Neymarra és az édesapjára.

Az ügyészek 2017-ben a Barcelonára 9 millió, a Santosra pedig 7 millió dolláros bírság kiszabását javasolták.

Az ügyet 2016 júniusában egyszer már lezárta a bíróság, akkor a támadó klubja 5,5 millió euró bírságot fizetett a spanyol adóhatóságnak a játékos 2013-as átigazolási ügyében. Szeptemberben azonban fordulat történt, a spanyol ügyészség sikeresen fellebbezett az ítélet ellen, így újra megnyithatták az ügyet. A Barcelona Neymar átigazolásakor azt jelentette be, hogy a brazil futballistáért 57 millió eurót fizetett a Santosnak, ám kiderült, valójában közel 100 millió euró volt az összeg, így

a klub többmilliós adójárulékot nem fizetett be.

Most, a katari világbajnokság kezdete előtt kevesebb mint egy hónappal az ügyészség – az utolsó meghallgatás után – azt közölte, hogy az összes vádat ejti. A harmincéves Neymar 2013 és 2017 között játszott a Barcában, mielőtt átigazolt volna – máig világrekordot jelentő 222 millió euróért – a Paris Saint-Germainhez.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×