eur:
402.8
usd:
347.88
bux:
97181.78
2025. június 23. hétfő Zoltán
PORTO, PORTUGAL - MAY 29: Thomas Tuchel manager of Chelsea with assistant Zsolt Low during the UEFA Champions League Final between Manchester City and Chelsea FC at Estadio do Dragao on May 29, 2021 in Porto, Portugal. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)
Nyitókép: Marc Atkins/Getty Images

Világrekorder lehet a Chelsea

Noha már csak néhány nap van a nyári átigazolási időszakból és két fordulón is túl van a Premier League, a Chelsea továbbra is dolgozik a keret további erősítésén. Ha a tervek valóra válnak, akár világrekorder is lehet a klub az egy nyáron játékosvásárlásra kifizetett összegeket tekintve.

Az eddigi legmagasabb összeg – ha úgy tetszik: a világcsúcs – 325,5 millió euró, a Real Madrid költött ennyit a 2019–2020-as idény elején, amikor megszerezte Eden Hazard-t (115 millió euró), Luka Jovicsot (63), Éder Militão-t (50), Ferland Mendyt (48) és Rodrygót (45) is, még két kisebb összegű vásárlás mellett.

A Chelsea eddig 186,59 millió eurót fizetett ki a nyáron, Marc Cucurella 65,3, Raheem Sterling 56,2, Kalidou Koulibaly 38, Carney Chukwuemeka 18, Gabriel Slonina 9,09 millió eurónak megfelelő összegbe került. Az új tulajdonosokat a veszteség különösebben nem zavarja, a bevételi oldalon, Timo Werner eladása, illetve Romelu Lukaku és Malang Sarr kölcsönadása után 29 millió euró szerepel. (Az adatok a transfermarkt.de-ről vannak.)

Nagy erőfeszítéseket tesz a klub a további erősítésekért. A kiszemeltek közé tartozik Anthony Gordon, az Everton utánpótlás-válogatott szélsője, akit ötvenmillió eurónál valamivel magasabb összegért szerezhetnének meg a Kékek. Cesare Casadei, az Inter olasz korosztályos válogatott középpályása, 20 millió euróba kerülhet, a bónuszokkal együtt. Állítólag ma utazik Londonba, csütörtökre tervezik a Chelsea-nél az orvosi vizsgálatot.

A francia állampolgárságú, elefántcsontparti származású Wesley Fofana a Leicester Cityből érkezhet, Kalidou Koulibaly mellé. A középső védőért állítólag a poszton világrekordot jelentő összeget, 80-90 millió eurónak megfelelő fontot kér jelenlegi klubja. A 21 éves, marseille-i születésű hátvéd tavaly nyáron lábtörést szenvedett, csak márciusban játszhatott újra, de a jelek szerint tökéletesen visszanyerte a formáját és az egészségét. Ő már megegyezett a Chelsea-vel, de a klub egy kicsit még szeretne alkudni a Rókák által kért 85 millió fontból.

Csatárra is szüksége van Thomas Tuchelnek, a német edző szívesen látná a Stamford Bridge-en a korábbi Arsenal-játékost, a Barcelona keretébe tartozó Pierre-Emerick Aubameyangot. „Auba” érkezésére sokkal nagyobb az esély, mint hogy Frenkie de Jongot megszerezze a Chelsea a katalánoktól.

Az eddigi költése a Chelsea-nek még nem klubrekord (azt két évvel ezelőtt 247,2 millió euróval állította fel a klub), de annak a megdöntésére jó esély van. S a világrekord sem elképzelhetetlen…

Címlapról ajánljuk
Bódis László: Nobel-díjasokkal jól állunk, de a tudást jobban kell gazdasági haszonná alakítani
Aréna

Bódis László: Nobel-díjasokkal jól állunk, de a tudást jobban kell gazdasági haszonná alakítani

Zajlik a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat megújítása, a folyamatról Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. Szólt arról is, hogy Magyarország a globális innovációs indexben a 36. helyen áll, ami jó eredmény, de van még bőven tennivaló.

Donald Trump reagált az iráni támadásokra

Teherán hétfő este rakétákkal támadta az amerikai katonai bázisokat Katarban és Irakban. Az amerikai elnök a közösségi oldalán értékelt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.24. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
Megindult az iráni hadművelet, rakéták záporoztak az amerikai bázisra – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Megindult az iráni hadművelet, rakéták záporoztak az amerikai bázisra – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Az amerikai adminisztráció közlése szerint az iráni Fordóban hat úgynevezett "bunkerromboló" bombát dobtak le a feltételezett föld alatti urándúsító üzem megsemmisítésére, míg két másik iráni atomlétesítményt - Natanzban és Iszfahánban - a haditengerészet Közel-Keleten tartózkodó hajóiról felbocsátott Tomahawk rakétákkal támadtak. Natanz Irán legnagyobb urándúsító létesítménye, Fordow pedig egy rendkívül titkos, mélyen a hegyek közé temetett létesítmény - írja a CNN. Az iráni parlament döntött a Hormuzi-szoros lezárásának lehetőségéről, de a végső szót a Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsnak kell kimondania. Két, amerikai támaszpontoknak helyet adó közel-keleti ország, Bahrein és Kuvait óvintézkedéseket tett az Irán elleni amerikai légicsapások után, felkészülve a konfliktus esetleges kiterjedésére – írja a Reuters. Az esti órákban Irán visszafogott ballisztikus légicsapást intézett a katari amerikai légibázisra. A támadást a levegőben megállították, miközben Teherán előre figyelmeztette az Öböl-országokat és az Egyesült Államokat is a célpontról. Donald Trump cserébe kijelentette: a béke irányába fogja terelni Izraelt. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán-Izrael háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×