Infostart.hu
eur:
351.77
usd:
306.04
bux:
138901.29
2026. június 17. szerda Alida, Laura
Nyitókép: Pixabay

Büszkék arra, hogy ők kategóriájukban minden idők legrosszabbjai

Veszélybe sodorta a Schalke 04 a Tasmania Berlin korszakos negatív rekordját, a 31 nyeretlen meccset.

Nem szívesen mondana le negatív rekordjáról a Tasmania Berlin, amely az 1965/66-os szezonban sorozatban 31 mérkőzésen maradt nyeretlen a német labdarúgó-bajnokságban.

Ha a harminc nyeretlen Bundesliga-meccsnél tartó Schalke 04 szombaton nem győzi le a Hoffenheimet, beállítja a fővárosiak csúcsát.

A jelenleg ötödosztályú csapatnál büszkék a rekordra, honlapjukon minden idők legrosszabb Bundesliga-klubjának nevezik magukat.

"Ez már a védjegyünkké vált, az elmúlt években nagy figyelmet kaptunk a csúcs miatt. Enélkül Németországban és Európában senki sem tudna a Tasmania Berlinről" - mondta Almir Numic klubelnök.

Hozzátette, soha nem tartották negatívumnak, hogy az ő nevükhöz fűződik a leghosszabb nyeretlenségi sorozat a Bundesligában, mert jobb, ha emiatt irányul rájuk a média figyelme, mintha egyáltalán nem figyelnének rájuk.

A szurkolók is kitettek magukért, és bár a koronavírus-járvány miatt nem lehettek ott a lelátón a szombati Hertha BSC-Schalke meccsen, az Olimpiai Stadionon kívül a következő feliratokat tartalmazó táblákat emelték a magasba: "Ez a mi rekordunk! Mentsétek meg a Tasmania rekordját!".

Nem jártak sikerrel, ugyanis a vendégek 3-0-ra elveszítették idénybeli negyedik vezetőedzőjük, Christian Gross bemutatkozó meccsét.

"Egy dolgot nem szabad elfelejteni: mi a rekordot egy szezon alatt hoztuk össze, a Schalke pedig két idény alatt csinálhatja meg" - mondta Numic.

A gelsenkircheni csapat tavaly január 17-én győzött legutóbb a Bundesligában. A mostani évad eddigi 14 meccsén mindössze négy pontot szerzett.

A Tasmania 1965-ben a Karlsruhe 2-0-s legyőzésével kezdett, ezt követte a 31 meccsből álló sikeretelen sorozat, majd 1966-ban, az utolsó előtti fordulóban 2-1-re nyert hazai pályán a Borussia Neunkirchen ellen.

"A humorunk, a tipikus berlini humorunk minden bizonnyal szerepet játszott abban, hogy nem adtuk fel. Minden egyes alkalommal azt mondtuk, hogy a meccs 0-0-ról kezdődik" - mondta Hans-Gunter Becker, aki a berliniek csapatkapitánya volt a hatvanas évek közepén.

Címlapról ajánljuk
Ébredezik az Etna – a vulkanológus elmondja, kell-e tartani kitörésektől

Ébredezik az Etna – a vulkanológus elmondja, kell-e tartani kitörésektől

Az előző öt hónapban aludt a szicíliai vulkán, a mostani a „nyújtózkodás” és a „torokköszörülés” időszaka – fogalmazott az InfoRádióban Harangi Szabolcs. Az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára elmondta, milyen jelek és előzmények alapján lehet arra következetni, hogy egy vulkán működésbe lép. Arra is kitért, hogy a következő hetekben útra kelhetnek-e azok, akik szicíliai nyaralásra készülnek.

Álmos Péter: egy orvosbáró évekre vagy évtizedekre megtörheti egy adott terület jó egészségügyi ellátását

Az úgynevezett orvosbárók rendszerét azért kell felszámolni, mert ezek az egészségügyi oligarchák a hatalmuk érdekében megakadályozzák a tudás átadását, és ezzel tovább csökkentik az ellátás minőségét, illetve növelik a létszámhiányt – mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke, Álmos Péter mondta az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy nyilvános pályázatokon kellene kiválasztani a kórházigazgatókat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.18. csütörtök, 18:00
Horváth Péter
a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke
Megjött a Fed kamatdöntése - Megremegtek a tőzsdék, esett az arany is

Megjött a Fed kamatdöntése - Megremegtek a tőzsdék, esett az arany is

Bizonytalan a hangulat a globális tőzsdéken, az amerikai indexek vegyesen zártak tegnap, Ázsiában szintén felemás elmozdulások látszottak reggel, az európai indexek pedig minimális elmozdulásokat mutatnak egész nap. Az amerikai-iráni béke továbbra is foglalkoztatja a piacokat, de este a Fed kamatdöntése korrekciót hozott a tőzsdéken, mivel a friss gazdasági előrejelzések felfelé tolták a piaci kamatvárakozásokat. A vállalati hírek közül a BMW fájdalmas profit warningja piacmozgató hatású ma, az egész európai autószektor gyengén teljesített a német autógyártó bejelentését követően. A SpaceX pedig esett az amerikai tőzsdén, a péntek óta látott száguldást megtörve.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×