364.94
65618.77
2024. március 19. kedd Bánk, József

Baluta lőtte a bajnokság 5. fordulójának első gólját

A Puskás Akadémia a román Alexandru Baluta találatával 1-0 arányban verte hazai pályán a vendég Mezőkövesdet pénteken, a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának nyitómérkőzésén.

A legutóbbi kiírásban harmadik Puskás Akadémia nagy elánnal kezdte a mérkőzést, a felcsútiak lendületét Joao Nunes ijesztő sérülése sem törte meg. Az előző szezonban negyedik Mezőkövesd nehezen lendült játékba, a vendégek később felvették a játék ritmusát, de helyzetig nem jutottak.

A második félidő mezőkövesdi lehetőségekkel kezdődött, egymás után három helyzetet is kihagytak a vendégek. Ezt követően a hazaiak többször is veszélyeztettek a vendégkapu előtt, és a lehetőségek közül egyet Baluta ki is használt. A meccs végén a Mezőkövesd nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, miközben hátul kinyílt, így a Puskás Akadémia előtt több esély kínálkozott a mérkőzés lezárására. Ezekt nem tudták kihasználni, ennek ellenére a felcsútiak magabiztosan győzték le a matyóföldieket.

szombaton játsszák:

Paksi FC-MTK Budapest 14.45

ZTE FC-Diósgyőri VTK 19.30

vasárnap játsszák:

Budapest Honvéd-Újpest FC, Új Hidegkuti Nándor Stadion 18.00

A Budafoki MTE-Ferencváros és a Kisvárda Master Good-MOL Fehérvár FC mérkőzéseket elhalasztották.